Haus Galerii uus näitus "Punk-Barokk" ülistab vabadust

{{1551852540000 | amCalendar}}
Foto: Haus Galerii

Kolmapäeval avatakse Haus Galeriis rühmituse NEO*EKS*PRE*POST näitus "Punk-Barokk", mille loosungiks on suurlinlikult mäslev ilu, mis päästab maailma.

Varieeruva koosseisuga kunstirühmitust esindavad seekord kunstnik, sisearhitekt ja rühmituse president Andro Kööbi maalid ning kunstnik ja keraamik professor Urmas Puhkani skulptuurid.

Näitus "Punk-Barokk" võtab hakkaja, positiivsest energiast pakatava ja kaasamist lootva (noore) inimese positsiooni sotsiaalse ebavõrdsuse taustal, linnaruumis, ja kujundab ilma oskuste ja vahenditeta loomisprotsessist uue esteetiliselt tervikliku suuna. Kunstiteose vormi saavad selle imaginaarse kangelase tunded ja püüdlused, millest ta isegi täpselt aru ei saa, aga mille NEO*EKS*PRE*POSTi kunstnikud kujundavad väga peenelt paljutasandilisteks teosteks.

Näitus "Punk-Barokk" pole oma olemuselt mitte sotsiaalkriitiline, vaid hoopis positiivne, sotsiaalmõistev käsitlus indiviidi ja ühiskonna konarlikust suhtest, täis unistusi, kartusi, lootusi, ilma liigse teadmiseta, kuidas tulevik peaks teoks saama. Haus Galeriis toimuv näituseprojekt ülistab vabadust ja on ilmne, et loojatel on sellises vabaduses olnud hea hulpida.

Näituse avamisel toimub vabatahtlikkuse alusel kaasav häppening "Hot-Portrait", mis käsitleb samuti sotsiaalset kihistumist ja kommertsialiseerumise ning kapitalikesksuse "võlusid". Näituse avamisel on esindatud ka Saksamaal resideeriva kunstniku Ivar Kaasiku punk-barokne ehtekunstilooming.

Näitus avatakse 6. märtsil kell 18 ja on avatud 30. märtsini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: