Must Kast kutsus sünnipäeva puhul teatrisse sada last

Teatri Must Kast lavastus
Teatri Must Kast lavastus "Ernesto küülikud". Autor/allikas: pressimaterjalid

5. ja 6. märtsil etendunud lastelavastust "Ernesto küülikud" käis tasuta vaatamas sada puudustkannatavat last. Piletid kinkis Must Kast Tartu Laste Turvakodu, organisatsiooni Igale Lapsele Pere, Vähihaigete Laste Vanemate Liidu ning Hiie kooli kaudu.

"Ernesto küülikud" on Piret Raua samanimelisel romaanil põhinev koolilaste- ja koguperelavastus. Tiheda sündmustiku ja värvikate tegelaste abil jutustatakse lugu mustkunstnikust, kes peab saatuse tahtel endale uue töö leidma. Aastaid turvalises tsirkuseperekonnas veetnud mees leiab end korraga silmitsi maailmaga, mis on täis eravaldusi, naljakaid pankureid ja jaburaid karusnahafarmereid. Siira ja vahetu elutunnetusega Ernesto ei lepi ebaõiglusega, astub nõrgemate kaitseks välja ning leiab lõpuks teenitult ka enda hingerahu.

"Ernesto küülikute" lavastaja ja dramaturg on Kaija M Kalvet, kunstnik Inga Vares, valguskujundaja Karl Marken, nukumeister An-Liis Amur ja helilooja Ardo Ran Varres. Lavastuses mängivad Agur Seim, Jaanika Tammaru, Karl Edgar Tammi ja Siim Angerpikk.

Etendused toimuvad märtsis, aprillis ja mais Tartus Saksa Kultuuri Instituudis. Lavastuse valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital ja Tartu linn.

Must Kast tähistab viiendat sünnipäeva 20.⎯30. märtsil Tartus Genialistide Klubis ja Saksa Kultuuri Instituudis teatrimaratoniga, mille raames tuuakse vaatajate ette üks lavastus igast möödunud hooajast. Etenduvad Birgit Landbergi must komöödia "Peks mõisatallis", Silver Kaljula monolavastus "5 grammi sisemist rahu" ning kolm Kaija M Kalveti lavastust: keskkonnateemaline "Prohvet", noortelavastus "Jõud" ja lastelavastus "Ernesto küülikud".

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: