Kirjanduspreemia nominent (:)kivisildnik: minu teos on eideliku hala ja tädiliku kirjanduse vastand

14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus luule kategooria üks nominente on (:)kivisildnik oma teosega "Ma olen siga".

"Ma otsustasin ühel päeval masturbeerimisest loobuda ja teha midagi kasulikku, aga siis tekkisid probleemid," ütles (:)kivisildnik ja kinnitas, et ta on väga palju häid raamatuid kirjutanud. "Neist headest raamatutest umbes kolmandik ja poole vahel on nomineeritud, see on praegu üheksas nominatsioon, aga nad koonerdavad nende nominatsioonidega ja tuleb meeletult vaeva näha, et see nominatsioongi kätte saada," sõnas ta, lisades, et küsimus ongi selles, kuidas saavutada teksti kvaliteet, mis poleks lihtsalt suurepärast teostatud kunstiline tekst, vaid oleks ka ekspertgrupile arusaadav. "Kirjanduses on ääretult levinud arusaam, et ma olen halb inimene ja mõrvar, ma olen seda ka ise kirjutanud."

Teos "Ma olen siga" on (:)kivisildniku sõnul eideliku hala ja tädiliku kirjanduse vastand. "Ma vihkan eidelikku hala kirjanduses," rõhutas ta ja lisas, et ainus kirjanduslik koolkond Eestis ongi harrastuslik tädikirjandus. "Kõik, mis jääb sellest väljaspoole, on juba hea, sest siis on tegemist juba professionaalse ja sügavalt inimlikuga."

Samuti rõhutas (:)kivisildnik, et nii toimetaja kui ka kirjastaja peavad olema ise väga head kirjanikud. "Ka raamatu kujundaja Andres Rõhu on täielik geenius, ta on täiesti unikaalne tüüp, kes loeb raamatud läbi, sellist lugemisvõimega kujundajat annab otsida," sõnas ta ja kinnitas, et "Mina olen siga" on vinge kraam. "Nii harva, kui üldse hea raamat nomineeritakse, praktiliselt võib öelda, et me teeme praegu kirjandusajalugu."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: