Tartu tšellist ja Itaalia dirigent rajasid oma kodu Saaremaale

Foto: ERR

Kultuurisaade "OP+" käis külas tšellist Anniki Aruväljal ja dirigent Edoardo Narbonal, kes on rajanud oma kodu Kuressaarde. Juttu tuli nii nende rajatus Läänesaarte kammerorkesterist kui ka saarlaste erinevusest võrreldes ülejäänud eestlastega.

Dirigent Edoardo Narbona rõhutas saates "OP+", et juba noorena unistas ta Põhjamaadest. "Ma ei kujutanud ette, et jõuan lõpuks Eestisse ja Saaremaale, aga mulle on alati meeldinud Norra, Rootsi ja Soome," sõnas ta ja nentis, et Kuressaares õnnestus neil mõlemal töö saada, kuna otsiti nii muusikakooli orkestrile uut dirigenti kui ka tšelloõpetajat. "Itaalias ei olnud meie tööd eriti tööga seotud, seega me kasutasime seda võimalust ära."

Tšellist Anniki Aruväli kinnitas, et lastel on nende kodus keelatud inglise keeles rääkida. "Me räägime omavahel inglise keeles, kui vaja, aga me saame üldiselt eesti ja inglise keelega hakkama," ütles ta ja selgitas, et tegelikult on tema Tartust pärit ning Kuressaarde jõudis ta seoses meistriklassiga, kus nad ka Edoardoga kohtusid. "Kui me seal kokku saime, siis ma ei teadnud, et ta on itaallane, ma arvasin hoopis, et ta on Afganistanist ja moslem."

"Kui me Saaremaale jõudsime ja alustasime muusikakoolis tööd, siis oli selge, et muusikutena ise ei ole meil Saaremaal väljundit ja teine asi on see, et kui sa õpetad lastele, siis sa pead vaatama kaugele ette, kuhu neil on jõuda sellega, mida nad õpivad," ütles Aruväli ja tõdes, et kui lapsed lõpetavad muusikakooli, siis tõenäoliselt lähevad nad mandrile muusikakadeemiasse. "Aga mis siis edasi, kas nad saavad Saaremaale tagasi tulla, kas neil on tööd siin või vähemalt mingit väljundit, millest kasvaski välja mõte luua Läänesaarte kammerorkester."

2017. aasta algul loodud Läänesaarte kammerorkestri põhiline eesmärk on tšellisti sõnul võimalus muusikakooli õpetajatel saada mängida ja arendada end orkestri keskkonnas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: