Kädi Metsoja uus tantsulavastus mängib žanripiiridega

Kädi Metsoja “tegeele”.
Kädi Metsoja “tegeele”. Autor/allikas: pressimaterjalid

11. aprillil esietendub Kanuti Gildi SAALis Kädi Metsoja trillerlik "tegeele", mis on ühtlasi tema esimene soololavastus. Kui varem on Metsoja lavastanud teistele tanstijatele ja tsirkuseartistidele, siis nüüd astub ta oma loominguga ise lavale.

""tegeele" on abstraktne koreograafiline põnevik, kus peategelane satub füüsiliselt olukordadesse, kus eelnevalt omandatud kogemused enam ei aita, riskid on enneolematult kõrged ja väljapääs on võimatu, kõik uksed on sulgunud. Tegelikult täiesti võimatu seni, kuni kõik eelnevalt omandatud teadmised on kustutatud. Põnevikule kohaselt harutatakse umbsõlmed loo lõpuks, väline hädaoht on muudetud sisemiseks olemiseks. Kuid veel enne seda tuleb peategelasel teostada katsed ja mõista, kas alla on hirmsam kukkuda kui üles. Uurida, et kui ta pole siin, siis kas ta on seal või pole teda üldse? Inimene, kes sulgeb ukse, pole enam see sama, kes ukse avas," seisab lavastuse kirjelduses.

Kädi Metsoja "tegeele". Autor: pressimaterjalid

Kädi Metsoja on lapsepõlvest peale tegelenud tsirkuse ja akrobaatikaga. Veetnud oma päevad Von Krahli Teatri tagaruumides konnates või Kanuti Gildi SAALi poodiumite all luurekat mängides. Osalenud OMAtsirkuse lavastustes, millega on reisitud Kihnu, Hiiumaale, Tartusse, Palamusele, Jõhvi, Rakverre, Tallinna, Berliini, Stockholmi, Freiburgi, Kellenhusenisse, Washingtoni ja New Yorki. Pärast keskkooli lõpetamist ostis ta üheotsapileti Hispaaniasse, kus ta liikus edasi kultuurimekasse Berliini. Selle ajaperioodi tajudest on kantud ka "tegeele" õhustik. Kädi liikumiskeel on akrobaatiline, rütmistatud ja süsteemne. Alates 2011. aastast on ta olnud tsirkuse ja akrobaatika koreograaf ja lavastaja. Ta on lavastanud kolm tsirkuse- ja tantsulavastust: "OMAmoodi 23.12", "moiste" ja "Mina!Mina!Mina!".

Tantsija ja lavastaja: Kädi Metsoja
Kunstnik: Lars Schmidt
Valgus: Karolin Tamm
Heli: Renzo van Steenbergen
Lava: Margus Terasmees
Dramaturg: Kaja Kann
Liikumisjuht: Kert Ridaste
Kestus: 60 minutit

Esietendus 11. aprillil kell 19.30, järgmised etendused 13., 15. ja 16. aprillil Kanuti Gildi SAALis. Etendusele 13. aprillil järgneb vestlus kunstnikuga.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: