Rita Rätsepp filmist "Gloria Bell": igas inimeses on kaks eri poolust

Foto: outnow.ch

Eesti kinodesse on jõudnud Oscari võitnud režissööri Sebastián Lelio uus film "Gloria Bell", mida kultuurisaates "OP+" kommenteeris näitleja Rita Rätsepp.

Näitleja Rita Rätsepp kinnitas kultuurisaates "OP+", et kui ta käis filmi "Gloria Bell" vaatamas, siis oli tal pidevalt imelik déjà vu tunne. "Ma teadsin, et olen seda näinud, aga ei saa nii olla, sest tegu on uue filmiga," ütles ta ja lisas, et pärast kodus järgi uurides tuligi välja, et sama režissöör Sebastián Lelio on teinud 2013. aastal filmi "Gloria", kus sama lugu mängivad Hispaania näitlejad. "Kusjuures mulle meeldis see hispaaniakeelne variant rohkem, mida ma vaatasin PÖFFil."

"Kui natukene süveneda sellesse rohkem, mitte vaadata seda lihtsalt meelelahutusena, siis on seal huvitavalt olemas kaks plaani, ühest küljest on Gloria ametnik ja väga reserveeritud oma töökohas, aga teisalt ta tõmbab narkootikume ja paneb pidu," selgitas näitleja ja kinnitas, et sarnased kaks poolt on kõigis karakterites olemas. "Igas inimeses on need kaks poolt."

Rätsepp rõhutas, et ta on tänaseks juba harjunud, et teda tuntakse põhiliselt "Pilvede all" tegelaskuju Sirje kaudu. "Ikkagi 11 aastat on mängitud seda juba," sõnas ta ja tõdes, et seni ei ole ta veel telenäitleja tööst loobuda tahtnud. "Samas ei ole tänase päevani kuhugi kadunud ka tahtmine teatris mängida."

Viimati astus Rätsepp teatrilavale 2003. aastal. "Kui ma lähen teatrisse ja näen mingit väga-väga head etendust, siis tuleb küll tunne, et tahaks ise ka seal olla," ütles ta ja mainis, et psühholoogitöö, mida ta teeb telenäitleja kõrvalt, on talle samuti südamelähedane. "Mul on energiat nii palju, ma arvan, et jõuan kahte tööd teha küll!"

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: