Ago-Endrik Kerge: tonnide viisi sai baleriine üles loobitud ja kinni püütud

Kultuurisaade "OP+" sõitis külla Ago-Endrik Kergele, kes tähistab 8. aprillil oma 80. sünnipäeva. Margit Kilumetsale antud intervjuus tõdes Kerge, et praegusel ajal naudib ta kõige rohkem mitte millegi tegemist ning lihtsalt vedelemist.

Ago-Endrik Kerge kinnitas saates "OP+", et läks 9-aastaselt balletikooli. "Võib-olla üks märkimisväärne minu elu esimesest kümnendist on ka see, et ma jäin matemaatika pärast teise klassi istuma," sõnas ta ja lisas, et numbrid käisid talle veel kaua aega üle jõu. "Kahekümnendates eluaastates lõpetasin ma oma balletiõpingud ja läksin teatrisse tööle."

"Tonnide viisi sai baleriine üles loobitud ka kinni püütud," sõnas Kerge ja lisas, et baleriinile tuleb olla hea partner. "Mehed ei ole ju baleriinid, nemad on tantsijad," selgitas ta, tõdedes, et Leningradi Music Hallis koos Ülle Ullaga töötades tekkis tal huvi varieteeteatri vastu. "Kui tulime tagasi, siis sai just valmis Viru hotell, kus oli võimalus teha varieteed."

Samal ajal astus Kerge ka lavakunstikateedrisse. "Panso võttis siis esmakordselt vastu nii näitleja kui lavastaja ning mina ballettmeistrina arvasin, et mulle ei teeks ka paha, kui ma läheksin Panso juurde lavastusasju õppima," selgitas ta ja rõhutas, et kui ta oli juba kaks aastat seal õppinud, siis ta mõistis, et ballett jääb temast ühe kaugemale. "Samas sõnakunsti poole polnud ma ka veel jõudnud."

Kerge tõdes, et kui ta on vaadanud üle enda lavastatud "Pisuhända", siis tundub 30-40 aastat hiljem talle ikka veel täitsa kõlbulik vaatamiseks. "See on lavastajale suur tunnustus!"

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: