Voronja kuuenda hooaja kunstnikud on selgunud

Timo Toots (vasakul) ja Taavi Suisalu Peipsiveerel
Timo Toots (vasakul) ja Taavi Suisalu Peipsiveerel Autor/allikas: Voronja Galerii

Voronja galerii kuuenda suvehooaja kuraatorid, Riias resideerivad kunstiteadlased Valts Miķelsons ja Indrek Grigor toovad näitusega "Wanderlust" galeriisse esindusliku valiku kunstnikke Eestist, Lätist ja Leedust.

Näitus "Wanderlust" lähtub seisukohast, et infoajastu ei ole pelk futuristlik sõnakõlks. Arheoloogid on varasemaid pöördelisi sündmusi inimkonna ajaloos kirjeldanud just muutuste kaudu  materiaalse kultuuri arengus: kiviaeg, pronksiaeg, rauaaeg. "Sarnase mudeli alusel räägime me täna infoajastust," avab kuraator Indrek Grigor näituse tagamaid ja lisab: "Kuigi info tundub kivi või rauaga võrreldes immateriaalne, ei tähenda see mitte vastuolu, vaid väljakutset meie senisele arusaamale materiaalsusest, mida näitusele koondatud teosed erineval viisil ilmsiks üritavad teha."

Eestit esindavad näitusel üks süsteemsemalt tehnoloogiat ja selle sotsiaalset tähendust kunstiliselt käsitlenud autoreid Taavi Suisalu ja ERM-i püsiekspositsiooni ning ID-kaardi lugeja võimalused loogilise lõpuni viinud installatsiooniga "Memopol" üldrahvalikult tuntuks saanud Timo Toots.

Krišs Salmanis on Läti kunstivälja üks mängulisemaid autoreid. Liikudes sujuvalt erinevate digitaalsete meediumide vahel, on ta pagasis ka hulk installatsioone, muuhulgas 55. Veneetsia Biennaali Läti paviljon "North by Northeast" (koos Kaspars Podnieksiga). Salmanise rahvuskaaslane Zane Zelmene on Läti meediakunsti hälli ja -kehastuse RIXC keskusega seotud kunstnik.

Leedu kunstnikest osalevad klassiku staatuses skulptor Zilvinas Landzbergas ja sugugi mitte tagasihoidlikuma renomeega Dainius Liškevičius, kes kehastavad Leedu kunstimaailma kaardile kinnitanud, fluxusele omast absurdset ja iroonilist, ent samas ka metafüüsilist suhet asjadesse.

Näitus "Wanderlust" avatakse 16. juunil kell 14 ning seda saab Peipsiveerel asuvas galeriis näha kuni augusti lõpuni, kolmapäevast pühapäevani kell 12-18.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: