ERR.ee video: Raadioteatri kuuldemäng "Kusti"

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

12. aprillil tähistab Raadioteater 91. sünnipäeva, kui Vikerraadios ja ERRi kultuuriportaalis kõlas otseülekandes uhiuus kodumaine koguperekuuldemäng "Kusti". Esmakordselt Raadioteatri ajaloos on kuuldemäng nüüd ka tervikuna nähtav: vaadake videost.

Koguperekuuldemäng "Kusti" viib tagasi aega, mil Raadioteater ei olnud veel sündinudki. See on pilguheit ühe eestlaste armastatud suurmehe lapsepõlve nii, nagu see tema mälestuste põhjal olla võis – tulvil helisid, koerustükke ja mänge. Tuleb välja, et polegi väga vahet, kas elada täna või sada aastat tagasi, samasugused väänkaelad on poisiklutid ikka.

Ott Kiluski tekstis ja Kaili Viidase lavastatud kuuldemängus põimub fantaasia ajaloolise tõega. "Kusti" on mõlemale esimene koostöö Raadioteatriga. Kuuldemängu osatäitjad on Pääru Oja, Kaia Skoblov, Robert Annus ja Veiko Tubin. Etenduses lööb kaasa ka Tallinna Poistekoor dirigent Lydia Rahula juhtimisel. Kuuldemängu helirežissöörid on Külli Tüli ja Teet Kehlmann, muusikaline kujundaja Siim Selis.

Traditsiooniliselt kuulutati reedel välja ka Raadioteatri näitlejapreemia laureaat. Preemia antakse möödunud hooaja parima osatäitmise eest kuuldemängus või järjejutu lugemise eest. Selle sai Jan Uuspõld. Esimese näitlejapreemia pälvis 1998. aastal Aarne Üksküla, aastate jooksul on auhinna saanud teiste seas Kalju Orro, Helene Vannari, Arvo Kukumägi, Anu Lamp, Tambet Tuisk, Tõnu Oja, Rein Oja jt.

Kuuldemäng "Kusti" esietendus helis 12. aprillil Vikerraadios ning helis ja pildis ERR kultuuriportaalis.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: