Emajõe suveteatris esietendub muusikaline suvelavastus "Kadri"

"Kadri" Autor/allikas: "Emajõe suveteater"

27. juulil esietendub Emajõe suveteatris muusikaline suvelavastus "Kadri", mis tähistab Silvia Rannamaa ajatu väärtusega, paljusid põlvkondi liigutanud noortejutustuse esmailmumise 60. aastapäeva.

Emajõe suveteatri lavastuses otsib teismeline Kadri väljapääsu alaväärsusest, kiusamisest, kehvadest oludest ning igatseb oma kaotatud vanemate armastust ja hoolitsust.

"Kadri" lavastab Andres Dvinjaninov, kes on lavale toonud kümneid menukaid laste- ja noortelavastusi ning muusikale - "Üle linna Vinski" ja "Hulkur Rasmus" Emajõe Suveteatris, "Buratino" ja "Pipi Pikksukk" Estonias, "Grease", "High School Musical", "Risk", "Kunksmoor" NUKU teatris, "Boyband" Endla Teatris on nendest vaid mõned näited.

"Kadri" on dramatiseerinud ja suvelava jaoks kohandanud tunnustatud lastekirjanik ja stsenarist Aidi Vallik. Kõige enam on Vallik tuntust kogunud Anni-lugude autorina. "Kuidas elad, Ann?", "Mis teha, Ann?" ja "Mis sinuga juhtus, Ann?" käsitlevad murdeealiste probleeme - suhteid eakaaslaste ja vanematega, kokkupuuteid meelemürkidega ning keerukaid identiteediotsinguid.

Lavastuse kunstnik on tänavune teatriauhindade kunstnikupreemia laureaat Arthur Arula, Aidi Valliku laulutekstid on viisistanud Toomas Lunge ja liikumise seadnud Heili Lindepuu (Tallinna tantsuteater).

Mängivad Leila Säälik, Marika Barabanštšikova (Vanemuine), Külliki Saldre (Vanemuine), Riho Kütsar (Vanemuine), Ella Cecilia Claesson, Robin Haga, Laure Kiivit, Marie Kiivit, Emily Susanna Knotts, Mairo Libba, Hella Niitra, Maarja-Liis Nurja, Karl Kristjan Puusepp, Sandra Reigo, Stella Seim, Kärt Tõnissaar, Maaria Õun.

Sooja huumori ja tabavate karakteritega "Kadri" etendub Emajõe suveteatri uues mängukohas Tartus, Staadioni tänav 48, 1878. aastal ehitatud ajaloolise hoonekompleksi pargis.

Esietendus 27. juulil, etendused 1., 2., 3., 4., 8., 10., 11., 14., 15., 16., 17. ja 18. augustil 2019 kell 19

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: