XV soome-ugri kirjanike kongress keskendub kirjandusele diasporaas

Soome-ugri rahvaste lipud.
Soome-ugri rahvaste lipud. Autor/allikas: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX/SCANPIX

21.–25. augustil 2019 toimub Rumeenias, Cluj-Napoca linnas (ungari keeles Kolozsvár) Babeş-Bolyai ülikoolis XV soome-ugri kirjanike kongress, mille teema on tänavu "Kirjandus diasporaas".

Sündmusel osalevad luuletajad, kirjanikud ning muud kirjandusvaldkonna spetsialistid, kes töötavad diasporaas. Kongressil töötatakse ungari, inglise ja vene keeles ning programm koosneb loengutest ja temaatilistest grupitöödest. Kokku on üritusele oodatud sadakond osalejat.

Eestit esindavad kongressil tänavu Soome-ugri kirjanduste assotsiatsiooni juhatuse liikmed Arvo Valton, Muš Nadi ja Indrek Koff, kirjanik Kauksi Ülle, kirjanik Valdur Mikita, kirjandusteadlane Janika Kronberg, kirjanik Eva Koff, kirjastaja Riho Rajand, ajakirjanik Krista Taim ning tõlkija ja toimetaja Tiina Vallikivi.

Soome-ugri kirjanduste assotsiatsioon on üle aasta toimuvaid kongresse korraldanud alates 1993. aastast. 2017. aastal toimus kongress Eestis. Kongresside eesmärk on hoida ja edendada soome-ugri rahvaste vahelisi kirjanduslikke sidemeid, vahetada teavet, mõtteid, kogemusi kirjanduses ja laiemalt ühiskonnas toimuva kohta, ning toetada ennekõike väiksemate soome-ugri rahvaste keelelist ja kultuurilist püsimist.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: