Galerii: Tallinna Kammerorkester tutvustas Mustpeade maja uue oreli kõla

Tõnu Kaljuste ja Tallinna kammerorkester pühendasid hooaja avakontserdi Tallinna filharmoonia 25. sünnipäevale. Kontsert tutvustas Mustpeade maja uut virtuaalset vileorelit.

Virtuaalne vileorel on uue generatsiooni digitaalse süsteemi orel, mille lahendused erinevad varasematest digitaal- ja elektrilistest pillidest.

Peadirigent Tõnu Kaljuste juhtimisel kõlas Mustpeade maja orel esimesel kontserdil nii saksa barokkoreli kui ka prantsuse romantilise orelina.

Solistidena tegid kontserdil kaasa Eesti noorema põlvkonna silmapaistev organist Kadri Toomoja ning Soome virtuoos Pétur Sakari, kes hetkel on tegev Pariisis. Sakari improviseeris esmakordselt ka koos saksofonist Raivo Tafenauga.

21. septembril toimunud kontsert oli peadirigent Tõnu Kaljuste ja Tallinna kammerorkestri esimene kontsert uuest sarjast "Oreli maagia", kus pakutakse elamusi oreliga, mis on võimeline rändama erinevate ajastute kõlas. Sarja järgmine kontsert "Oreli maagia 2" toimub 30. novembril ja siis teevad solistidena kaasa orelil Kadri Toomoja ja tšellol Marcel Johannes Kits.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: