Tallinnas esilinastuvad uued Eesti nuku- ja animafilmid

{{1572937080000 | amCalendar}}
Foto: Kaader treilerist

Tallinnas kinos Sõprus esilinastuvad 5. novembril viis uut Eesti autorite nuku- ja joonisfilmi.

Vaatajateni jõuavad Girlin Bassovskaja animafilm "Armastusest", Kaspar Jancise "Kosmonaut", Anu-Laura Tuttelbergi "Talv vihmametsas", Priit Tenderi "Orpheus" ja Riho Undi "Tiivad". Filmid on valminud stuudiotes Nukufilm ja Eesti Joonisfilm.

"Eesti animatsioon on nagu Kihnu seelik, Muhu suss või Setu hansa, see on lahutamatu osa meie identiteedist," sõnas režissöör Priit Tender.

Nukufilmi produtsendil Kerdi Oengo on hea meel, et Eestis on tugevaid autoreid, kelle filmid leiavad tee läbi tippfestivalide laiema vaatajaskonnani kogu maailmas. "Eesti vaatajad näevad filme kinodes korraldatavatel eriseanssidel, Eesti telekanalite ning telekomide videostriimimisteenuste kaudu."

Möödunud aasta lõpus jõudis vaatajate ette Kaspar Jancise täispikk nukufilm "Kapten Morten lollide laeval", kuid selle kõrvalt oli tal käsil ka lühilugu "Kosmonaut". Jancise sõnul oli lühifilmi tegemine rahvusvahelise suurprojekti kõrval kui jalutuskäik lilleaias. "See stressivahe pole isegi võrreldav, kui sa oled rahvusvahelises suures projektis, siis sa sõltud nii paljudest teistest inimestest ja arvamustest ning see on ääretult stressirohke," tõdes ta "Aktuaalses kaameras".

Kuigi Riho Undi värske lühinukufilmi "Tiivad" peategelaseks on "Kuulsuse narridest" tuttav leiutaja Jaan Tatikas, siis räägib film režissööri sõnul siiski laiemalt armastusest. "Ma võrdlen filmis armastust ja lendamist, mõlemal on tarvis gravitatsiooni, et jääks armastus püsima ja et inimene, kes tahab lennata, püsiks kauem õhus," ütles Unt.

Anu-Laura Tuttelbergi "Talv vihmametsas" jõuab Eesti vaatajate ette küll alles praegu, kuid rahvusvahelistel festivalidel on film ringi rännanud alates tänavu suvest.

Lisaks neile kolmele filmile esilinastuvad kinos Sõprus ka Priit Tenderi muusikaline animafilm "Orpheus" ning Girlin Bassovskaja nukufilm "Armastusest".

Uued lühianimafilmid jõuavad laiema publiku ette 13. novembri linastusel kinos Sõprus, kus publikul on võimalik kohtuda filmide autoritega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: