Temnikova ja Kasela galerii kolib ja avab Kaarel Kurismaa näituse

Kavand filmile
Kavand filmile "Armastuse lahinguväljad" (režissöör V.Kuik), 1984. Autor/allikas: Kaarel Kurismaa/pressimaterjalid

Temnikova ja Kasela galerii kolib uude Kai kunstikeskuse hoonesse Noblessneri sadamas ja avab laupäeval külastajatele Kaarel Kurismaa näituse "Vanamees ja partituur".

"Vanamees ja partituur" on laenanud pealkirja Kaarel Kurismaa samanimelisest lühijutust. See valmis seoses Kumus toimunud näitusega "Sünkroonist väljas" (2013) ja avaldati "Olematute raamatute antoloogia" 11. vihikus (Koostaja Kiwa, Paranoia 2014).

Kaarel Kurismaal on kunstiõpingute kogemus nii Tartust kui Tallinnast, ta oskab
modelleerida akti valguse ja varju abil, tunneb kompositsiooni- ja värviõpetusi ning monumentaalkunsti reeglistikku. Pärast Tartu kustikooli (praegune Tartu kõrgem kunstikool Pallas) lõpetamist jätkas Kaarel monumentaalmaali õpingutega Tallinna kunstiinstituudis (praegune Eesti kunstiakadeemia). Samaaegselt töötas ta kunstnikuna kaubamajas, kust sai kogemuse butafooriaga ümberkäimisest.

Näitusel on eksponeeritud kaheksa erinevais formaatides ja aastatega 1975–1997
dateeritud maale. 1970. lõpust kuni 1990. alguseni tegutses Kaarel Kurismaa animatsioonikunstnikuna, proovides kätt ka muusikaetendustes ja ühes mängufilmis. Viimasest inspireerituna tegi ta oma loomingus erandlikud, näitusel eksponeeritud seitse kollaaži. Samuti on näitusel väljas hiljutine teos "Amorsammas tagasivaates".

Kaarel Kurismaa näitust "Vanamees ja partituur" saab näha Temnikova & Kasela galeriis (Kai kunstikeskuse hoone, Peetri 12) 14. detsembrist kuni 1. märtsini 2020. Galerii on avatud kell 12.00 kuni 20.00 teisipäevast pühapäevani.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: