Klassikaraadio viib Triskele kontserdi miljonite raadiokuulajateni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Triskele, kus musitseerivad Tarmo Tabas, Ergo-Hart Västrik, Heikki-Rein Veromann, Toivo Sõmer ja Janno Mäe.
Triskele, kus musitseerivad Tarmo Tabas, Ergo-Hart Västrik, Heikki-Rein Veromann, Toivo Sõmer ja Janno Mäe. Autor/allikas: Malev Toom

Pühapäeval, 15. detsembril kell 14 toimub Tartu Pauluse kirikus ansambel Triskele kontsert "See jõulupäev on rõõmust suur". Kontsert kuulub Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) jõulumuusika päeva programmi ja esimest korda ajaloos jõuab Euroopa raadiotesse otseülekanne Tartust.

20 aastat tegutsenud ansambel Triskele ühendab oma muusikas erinevate maade ja rahvaste muusikatraditsioone. Ansamblis musitseerivad Tarmo Tabas, Ergo-Hart Västrik, Heikki-Rein Veromann, Toivo Sõmer ja Janno Mäe. Pühapäevase kontserdi kavas on jõuluaega sobivad rahvakoraalid ja laulud Gustav Swahni käsikirjalisest koraalikogumikust aastast 1774.

Lisaks Klassikaraadiole on kontsert otse-eetris veel 18 raadiojaamas Euroopas ja kaugemal. Tartust jõuab kontsert Hispaania, Inglismaa BBC, Läti, Islandi, Taani, Soome, Sloveenia ja Bulgaaria rahvusraadiote kuulajateni. Kontserti vahendavad veel neli Saksamaa raadiojaama, Rumeenia, Tšehhi, Kreeka ja Austria raadiod ning Kanada jaamad.

Jõulumuusikapäev (Euroradio Christmas Music Day) on EBU-sse kuuluvate raadiojaamade projekt, millest saab igal aastal osa rohkem kui kümme miljonit kuulajat mitmel mandril. Tunde kestev jõulumuusika ühisprogramm läheb traditsiooniliselt ühel jõulueelsel pühapäeval igal täistunnil eetrisse maailma erinevaist paigust, pühademeeleolus kirikutest ja kontserdisaalidest. Euroopa raadioid ühendav jõulumuusikapäev toimub 25. korda.

Klassikaraadio vahendab kuulajateni Euroraadio jõulumuusikapäeva pühapäeval, 15. detsembril kell 13–21, Eesti kontsert on Tartu Pauluse kirikust otse-eetris kell 14. Stuudios juhib rahvusvahelist otseülekannete maratoni Klassikaraadio saatejuht Marius Peterson. Jõulumuusikapäeva ajakava leiab Klassikaraadio koduleheküljelt.

Pühademeeleolus jätkab Klassikaraadio ka uuel nädalal, kui alates esmaspäevast kingivad muusikud viiel järjestikusel päeval raadiokuulajatele pärastlõunase muusikatunni. Klaveritoas esinevad Sänni Noormets, Tõnu Raadik, Mick Pedaja, Kait Tamra ja Haldi Välimäe. Jõulukontserdid "Viis laulu" toimuvad argipäeviti kell 14 ning on jälgitavad Klassikaraadios ja ERR-i kultuuriportaalis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: