Kumu tõmbab Maire Männiku näituse kuraatorekskursiooniga otsad kokku

Maire Männik Pariisis Atelier Zadkine’i õuel. Valmib teos „Helisev perspektiiv“. Mai, 1956.
Maire Männik Pariisis Atelier Zadkine’i õuel. Valmib teos „Helisev perspektiiv“. Mai, 1956. Autor/allikas: W. Maywald. Koopia kunstniku perekonna fotokogust

Veel viimaseid päevi saab Kumu kunstimuuseumis näha näitust "Maire Männik. Eesti legend Pariisis". Laupäeval, 4. jaanuaril toimub näituse lõpetamine, mil saab osaleda Juta Kivimäe juhitud kuraatoriekskursioonil.

4. jaanuaril kell 16 toimub kuraatoriekskursioon näituse kuraatori ja skulptuurikogu juhataja Juta Kivimäega. Soovi korral võib patineerida (anda esemele pronksjas toon) Maire Männiku loomingust kopeeritud väikseid kauneid kipsfragmente näituse kujundaja ja restaureerija Isabel Aaso-Zahradnikova juhendamisel.

Männiku teoseid eksponeerivale näitusele eelnes mahukas restaureerimistöö, mille käigus taastati ja korrastati rohkem kui 50 teost. Teoste restaureerimine näituseks on pälvinud ka tänavuse muuseumiroti nominatsiooni konserveerimise kategoorias.

Näitus jääb publikule avatuks 5. jaanuarini.

Maire Männik (1922–2003) oli skulptor, kes elas ja töötas sõjajärgsete aastakümnete Pariisis ning oli kuulsa vene-prantsuse kunstniku Ossip Zadkine'i õpilane. Männik oli üks silmapaistvamaid sõja järel välismaal töötanud eesti skulptoreid ning tema loomingus ühinevad loodusmotiivid abstraktsete vormielementidega. Männikust jäid maha arvukas portreelooming ja figuratiivne plastika, abstraktsed kompositsioonid, avalikud skulptuurid ning medalid. Maire Männiku osalus väliseesti kunstinäitustel kestis 1946. aastast kunstniku hiliseani. 2002. aastal pälvis ta eestluse edendamise eest Pariisis Valgetähe V klassi ordeni. 2004. aastal kinkis kunstniku poeg suurema osa tema ateljeepärandist Eesti Vabariigile.

Kuraator: Juta Kivimäe

Näituse kujundaja: Isabel Aaso-Zahradnikova

Graafiline disainer: Külli Kaats

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: