Galerii: Eesti filmiajakirjanikud valisid aasta parimaks filmiks "Tõe ja õiguse"

{{1578058020000 | amCalendar}}

Kinos Sõprus anti välja tunnustused 2019. aasta parimale filmile, aasta levifilmile ja aasta filmiajakirjanikule. Eesti vanima filmiauhinna Neitsi Maaliga tunnustas Eesti Filmiajakirjanike Ühing Tanel Toomi täispikka lavastajadebüüti "Tõde ja õigus".

"Eelmisel aastal läks auhind Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi avanud "Seltsimees lapsele", seekord sobilikult samale programmile võimsa lõppakordi taganud "Tõele ja õigusele". Kuigi konkurents oli tihe, ilmestab Tanel Toomi loodu kodumaise filmi jõudmist tõelisele maailmatasemele," ütles Eesti Filmiajakirjanike Ühingu esimees Andrei Liimets.

Auhinnale kandideerisid veel dokumentaalid "Aasta täis draamat", "Marju Lepajõe. Päevade sõnad" ja "Surematu" ning komöödia "Vanamehe film".

Aasta filmiajakirjanikuna tunnustati Aurelia Aasat silmapaistvalt kiire arengu ja viljaka töö eest filmikriitikuna.

Aasta levifilmi tunnustus läks Musta Käe poolt Eestisse toodud Bong Joon-ho põnevusdraamale "Parasiit" kunsti ja meelelahutuse sidumise, üldinimlike küsimuste ning päevakajaliste probleemide nii vormilt kui ka sisult muljet avaldava käsitlemise eest. Teiseks jäi Forum Cinemase levitatud õudusdraama "Majakas", kolmandaks Estonian Theatrical Distributioni ajastukomöödia "Soosik".

Aasta levifilmi esikümne moodustasid: 

1. "Parasiit" (Must Käsi)

2. "Majakas" (Forum Cinemas)

3. "Soosik" (Estonian Theatrical Distribution)

4. "Jokker" (ACME Film)

5. "Kahjuks ei olnud teid kohal" (Must Käsi)

6. "Meie" (Forum Cinemas)

7. "Valu ja hiilgus" (VLG Filmid)

8. "Külm sõda" (Garsu Pasaulio irasai)

9. "Tõde ja õigus" (Estonian Theatrical Distribution)

10. "Ükskord Hollywoodis" (ACME Film)

Tänavu 27. korda välja antud Neitsi Maali pronkskujuga kaasneb rahaline auhind 2000 eurot, mille paneb välja Olympic Casino Eesti, aasta filmiajakirjaniku stipendiumi annab välja Eesti Kultuurkapital. Eesti Filmiajakirjanike Ühing tegutseb alates 1993. aastast ja on rahvusvahelise filmiajakirjanike organisatsiooni FIPRESCI liige.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: