Ivar Põllu: "Anne lahkub Annelinnast" on kirjutatud just Maarja Mittile ja Märt Avandile

Tartu Uue Teatri lavastus
Tartu Uue Teatri lavastus "Anne lahkub Annelinnast". Autor/allikas: Gabriela Liivamägi

Laupäeval, 22. veebruaril esietendub Tartu Uues Teatris Ivar Põllu autorilavastus "Anne lahkub Annelinnast". Lavastuses mängivad Maarja Mitt-Pichen ja Märt Avandi.

Põllu sõnul on "Anne lahkub Annelinnast" päris uus näidend, mis kirjutatud just Mitt-Pichenile ja Avandile.

"Näidend ise sai minu jaoks uudne. Mõlemad näitlejad mängivad ühte rolli, algusest lõpuni. Kogu tegevus toimub samas ruumis ja piiratud aja jooksul, ajahüpeteta," rääkis ta.

"Nemad seal laval teavad üksteisest peaaegu kõike, aga publiku jaoks on see, mis tegelikult toimub, segasem. Nii et tõeline väljakutse. Heas mõttes tõeliselt vanamoodne näidend. Uue Teatri kontekstis väga metsik. Nii et võiks olla huvitav lavastada, mängida ja vaadata," lisas Põllu.

Lavastuse sünopsis:

Igas suuremas linnas on see kuulus betoonpaneelidest magalarajoon, milles asuv korter oli kunagi uue ja parema elu sümbol. Kunagi oli sinna pääsemine samm õnne poole, tänaseks aga … Ühes sellises korteris kohtuvad mees ja naine. Me kõik arvame teadvat, mis saab edasi. Aga mida me üldse teame inimestest enda ümber?

Lavastuses mängivad Maarja Mitt-Pichen ja Märt Avandi. Lavastuse kunstnik on Kristiina Põllu ja valguskunstnik Rene Liivamägi. Etendused toimuvad Tartu Uues Teatris veebruaris, märtsis ja aprillis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: