Eesti keeles ilmus muusik Janis Joplini biograafia

Holly George-Warren
Holly George-Warren "Janis. Tema elu ja muusika" Autor/allikas: Tänapäev

Kirjastus Tänapäev andis välja Holly George-Warreni kirjutatud biograafia "Janis. Tema elu ja muusika", mis vaatab tagasi muusik Janis Joplini elule ja karjäärile. Teose on tõlkinud Lauri Liiders, toimetanud Siiri Soidro.

Sünopsis:

Janis Joplin on saanud legendiks kui sisemise põlemise ja valu hukutatud raevukas, kirglik vaim, üks rockiajaloo harukordsemaid hääli. Värske teoses maalib Holly George-Warren silmi avava ja väga põhjaliku portree naisest, keda ei kujundanud mitte ainult kannatused.

Janis oli perfektsionist: kirglik, erudeeritud muusik, kellele oli antud suur anne, kuid kes nägi selle arendamisega ka erakordselt palju vaeva. Ta oli naine, kes nihutas soo ja seksuaalsuse piire ammu enne seda, kui see muutus ühiskonnas aktsepteeritavaks. Ta oli tundeline otsija, kes oleks tahtnud lihtsalt mehele minna ja rahus elada, kuid ei saanud ega võinud. Ta oli teksaslane, kes tahtis Texasest põgeneda, kuid ei pääsenudki sealt õieti kunagi, isegi pärast peadpööritavat kuulsust San Franciscos.

Muusik Janis Joplini karjäär kestis vaid neli aastat ning selle aja jooksul andis ta välja neli stuudioalbumit. Ta suri 1970. aastal 27-aastasena heroiini üledoosi tõttu.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: