Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis alustavad õppejõududena tööd Ewert Sundja ja Karl Sirelpuu

"Hommik Anuga" 13.10 Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

2020. aasta sügisel alustavad Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õppejõududena mitmed tuntud muusikud, nende hulgas ka Ewert Sundja ja Karl Sirelpuu. Uuel õppeaastal avatakse ka kaks uut õppekava.

Eelmisel aastal Otsakoolis avatud muusikaettevõtluse spetsialisti eriala hakkab sügisest koordineerima mitmete Eesti artistide produktsioonijuht ja esindaja Karl Sirelpuu. Lisaks sellele hakkab Sirelpuu juhendama ka muusika manageerimise valikkursust.

Karl Sirelpuu on pikalt manageerinud rockbändi Elephants From Neptune, töötanud promootorina Live Nationis nig olnud ansambli Ewert and The Two Dragons tuurimanager. Produktsioonijuhina on ta töötanud mitmete Eesti tippartistidega nagu NOËP, Trad.Attack!, Kerli jpt. Hetkel esindab Karl agendina ansambleid Ewert and The Two Dragons, Miljardid, Gram-Of-Fun, Rasmus Rändvee, Iiris ning Ariadne.

"Kui muusikaettevõtluse eriala sai kokku pandud ja esimesel aastal ka koordineeritud Virgo Sillamaa ja Marii Reimanni toel Music Estoniast, siis uuel õppeaastal hakkab nii eriala kui ka managment'i valikkursust vedama väga suure praktilise kogemusega Karl Sirelpuu," sõnas kooli direktor Ivo Lille.

Eelmisel aastal startinud muusikaprodutsendi õppekava koordineerimist ja õpetamist jätkab ka uuel õppeaastal muusikaprodutsent ning laulukirjutaja Taavi Paomets artistinimega Avoid Dave. Selle õppekava raames toimub ka laulukirjutamise kursus, mille juhendaja Ewert Sundja on lisaks laulmisele keskendunud ka laulukirjutamisele.

Sügisel avab kool ka ansamblijuhendaja jätkuõppekava, mida hakkab koordineerima Otsakooli pikaaegne õpetaja, löökpillimängija Toomas Rull. Samuti avatakse jätkuõppena 5. taseme koorijuhtimise eriala, mida asub koordineerima Otsakoolis juba pikalt töötanud koorijuht ja pedagoog Heli Jürgenson.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: