Avati pidulikult Pärnu Koidula muuseumi vabaõhulava

Pärnu Koidula muuseumi kauaoodatud vabaõhulava valmis sel kevadel, kuid avamine otsustati teha nüüd, et pidulikust sündmusest saaks osa suurem vaatajaskond.

Eesti kultuuri suurkuju Johann Voldemar Jannsen elas koos perega Pärnu Ülejõe algkooli hoones aastatel 1850-1863. Jannsen oli selle kooli esimene juhataja ja alates 1857. aastast asus selles hoones ka ajalehe Perno Postimees toimetus.

Koolimaja tagaaias, nüüdses Koidula muuseumi aias on toimunud üritusi ja tehtud teatrit, aga statsionaarsest lavast on kogu aeg puudust tuntud. Nüüd on see olemas. Ideest teostuseni kulus aastaid.

"Kaksteist aastat tagasi algasid need ideed ja, nagu Jannsen ütles: "aegamööda asjad käivad, aga tulemus tuleb paratamatult." Tulemus on väga hea. Koos kõigi maksudega läks see maksma rohkem kui pool miljonit. Õla panid alla nii Pärnu linn kui ka Eesti kultuuriministeerium," kõneles vabaõhulava valmimisest Pärnu Koidula muuseumi juhataja Elmar Trink.

Muuseumi vabaõhulava Ligi 60. ruutmeetrises tiivas on näituseala ning 350 istumiskohta vaatajatele. Pidulikku sündmust aitasid tähistada Pärnu Kammerkoor ja Koidula luulekonkursi võitjad. Tänatud said projekteerijad, ehitajad ja kõik, kes on abiks olnud. Üritusel esitles oma luuleraamatut "Janu on kõikidel üks" Kristiina Ehin.

Nüüdseks on muuseumis remonditööd lõppenud, kuid külastajaid sinna veel ei lubata. "Praegu paigaldame muuseumisse uut ekspositsiooni ja kogu kompleksi avamine toimub 21. septembril, kui Ülejõe koolimajal täitub 170 aastat selle sisseõnnistamisest," lisas Elmar Trink.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: