Muusik EiK: tänapäeva räppari kuvand on kaugel sellest, mida oma muusikas taotlen

Foto: Mirjam Orav

Eesti luuletaja ja muusik EiK ehk Eik Erik Sikk käis külas saates "Vikerhommik", kus rääkis oma kolmest albumist ja ühest kogumikust ning meenutas, kuidas temast muusik sai.

Oma loomingut räpiks EiK nimetada ei soovi. "Tänapäeva räppari kuvand on kaugel sellest, mida ma oma muusikas taotlen. Pigem ütleksin, et olen luuletaja, sest alguses kirjutan luuletekstid valmis ning sellest saab ajapikku taustade peale loetud luule. Minu puhul saab kõik alguse tekstist," kirjeldas ta enda loomingut.

Muusik meenutas, et esimesed luuletused kirjutas ta kuue aastaselt. "Esimesed kirjutised olid luuletused loodusest. Sügis on mulle alati väga meeldinud, sest siis on loodus inspireeriv ja nii ma sellest kirjutasingi," meenutas esimesi katsetusi ta.

Noor muusik alustas loometeed juba varakult ning nii on ta 20. eluaastaks välja andnud neli albumit. "14. aastaselt kasvas luuletuste kirjutamisest välja muusikukarjäär. Mul on tegelikult kolm albumit ja lisaks üks kogumik, mis tuli välja selle aasta 15. juulil. Kui ma 14. aastasena tegin nalja pärast ühe muusikapala, siis tegin sellele juurde ka väikese video – panin selle üles ning inimesed hakkasid tagasisidet andma. Päris hea tunne oli ja tegemise soov aina kasvas," meenutas EiK.

EiK tõdes, et päris esimene kontsert toimus 2015. aastal Tartus. "Seal oli umbes kümme inimest koos minu vaenemate ja väikese õega. Vaikselt hakkasid juurde tulema erinevad festivalid ning lõpuks soojendasin 2016. aastal ühte Iiri räpparit – nii see lumepall veerema hakkas," kõneles ta.

Muusik õpib hetkel audiovisuaali erialal. "Minu eriala puudutab pigem filmimaailma, kuid neid segada on põnev. Viimastel aastatel on muusika see, mille poole ma rohkem kaldun," rääkis ta ja lisas, et video ja filmi tegemise oskus muusikul mööda külge maha ei jookse. "Oma esimesed muusikavideod tegin kõik ise ja telefoniga."

15. juulil ilmus muusikul uus kogumik "EiK", kus on peal uusi muusikapalu ja ka vanu hitte. "Kogumikul on kolm vana pala ja viis uut lugu. Just seetõttu nimetan seda kogumikuks – kestab 32 minutit ja sisaldab kaheksat lugu. See ei ole mõeldud albumina välja andmiseks."

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: