Taavi-Peeter Liiv: kassetil välja antud albumit "Absurd" isegi osteti

Foto: Elis Kindlam

Taavi-Peeter Liiv andis kevadel välja debüütalbumi "Absurd", mis on muusikakriitikutelt saanud positiivset tagasisidet. R2 saates "Hommik!" rääkis ta oma muusikuks kujunemise teekonnast ning selgitas, miks ta ostustas oma albumi välja anda just kassetil.

Kuigi "Absurd" ilmus kevadel, oli tal seda võimalik publikule esitleda alles eelmisel nädalal. "Üldiselt mõjus koroonakevad mulle hästi – sain tegeleda uue muusika loomisega," meenutas ta ja lisas, et ta toimetab aktiivselt ka teatrimaastikul.

Üks Liiva töid on teatrietendustele muusika loomine. "Tegemist on projektipõhise tööga, sest olen ikkagi vabakutseline muusik," selgitas ta ja lisas, et on koostööd teinud nii Kinoteatri kui ka Tallinna linnateatriga.

"Teatrimaailm mulle väga imponeerib ja mulle meeldib kollektiivis töötada. Minu tavapärane töö on suhteliselt üksik – olen hommikust õhtuni üksinda stuudios. Külalised käivad seal ainult mõnikord instrumenti mängimas," kirjeldas ta oma tööd ja selgitas, et teatrimaailm võimaldab tal kuuluda meeskonda.

Debüütalbumi "Absurd" kaks esiettekannet on nüüdseks tehtud. "Julgen öelda, et esikad läksid väga hästi, need toimusid Tallinnas ja Viljandis," ütles ta ja tõdes, et albumile on antud väärikas algus.

Albumi otsustas Liiv välja anda hoopis kassetina, millega on kaasas ka muusika allalaadimise kood. "Minu üllatuseks neid isegi osteti, kuigi inimesed füüsilisel kujul enam muusikakandjaid väga ei osta – eriti siis veel kasseti vormis,."

Muusikakriitikud on muusiku debüütalbumile andnud positiivset tagasisidet. "Vastukaja albumile on olnud üllatav. Teisalt ei oleks mul mõtet muusikat välja anda, kui mulle tunduks, et see ei kõlba kuhugi," arvas ta.

Muusikaga on Liiv tegelenud aastaid ning isikliku debüütalbumini on viinud mitmetes bändides osalemine. Ta alustas ansamblis Galvanic Elephants kümme aastat tagasi, mis tegutses umbes viis aastat. Debüütalbumi materjali kogus ta kaks aastat.

Tulevikuplaanid on muusikul selged. "Selle aasta sees kavatsen veel kahe uue lauluga välja tulla ning järgmiseks aastaks plaanin uut plaati," rääkis ta ja lisas, et tema jaoks on aastas ühe albumi väljaandmine normaalne. "Kui tegemist on muusiku tööga, siis aasta jooksul võiks ikka nii palju materjali koguneda, et sellest albumi kokku saaks."

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: Raadio 2

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: