Helle Laas: Leida Rammo oli väga soe inimene

Foto: Kairit Leibold/ERR

Neljapäeval suri 96 aasta vanuselt teenekas näitleja Leida Rammo. "Leida oli Eesti teatrimaastikul täiesti omaette nähtus, labaseid nalju ei teinud ta kunagi," meenutas Leida Rammot Nukuteatri näitleja ja tema kunagine õpilane Helle Laas.

Laasi sõnul oli Leida Rammo teatrimaastik täiesti omaette nähtus. "Meil on väga vähe koomikuid, kuid Leida oli üks nendest, kes jääb tehtud filmidega meile igaveseks meelde. Häid tegijaid on vähe ja labaseid nalju ei teinud Leida kunagi," meenutas ta ja lisas, et Leida Rammo oli väga soe inimene.

Leida Rammo oli aktiivne kõrge vanuseni, kuid selle saavutuse saladust Laas nimetada ei osanud. "Saladust ma ei tea, aga Leida armastas väga vaielda ja analüüsida. Ta analüüsis isegi Stanislavski ümber," rääkis ta.

Rammo üks loomupärane külg oli uute talentide leidmine ja hoidmine. Tallinna Linnateatris anti välja ka Leida Rammo nimelist stipendiumi. "Tänu temale sain ma Ugala teatrisse. Ta oli tõesti väga südamlik ja abivalmis inimene – noori aitas ta palju," kõneles Laas.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: