Tristan Priimägi: Nolani filmide esimene müügiargument on režissööri nimi

"Terevisioonis" oli külas filmikriitik Tristan Priimägi, kes rääkis Christopher Nolani staatusest ning peagi kinodesse jõudvast "Tenetist". Jutuks tuli ka see, kuidas mõjutab koroonaviirus nii Hollywoodi kui Eesti filmimaastikku.

"Fakt on see, et "Tenet" on esimene megaeelarvega film, mis pärast koroonaviirust kinodesse julgeti tuua," ütles ta ja mainis, et tippeelarve kategoorias on Nolan ainus autor, kes teeb originaalideedel baseeruvaid megafilme. "Polegi tema kategoorias kedagi teist vastu panna, kelle filmide esimene müügiargument on režissööri nimi, on neid, kes oma nimega üritavad lükata juba olemasolevat intellektuaalset kapitali, aga Nolanil on olnud kombeks tulla välja julgete originaalideedega."

Priimägi kinnitas, et enne filmi nägemist pole ta arvustusi väga tahtnud lugeda. "Punktid on aga kõikunud viie palli süsteemis kahest viieni, seega sellest pole väga võimalik midagi järeldada," ütles ta.

"Mind kriitikuna Eesti suunal huvitab ennekõike see, mis saab Eesti filmidest, sest kõik need linateosed, mis kevadel pidid esilinastuma, on lükkunud sügisesse," tõdes ta ja rõhutas, et inimesed võiksid neid filme ikkagi vaatama minna. "See on Eesti filmi arengule väga oluline, et ka nemad teeniksid midagi, saaksid vastukaja ja neist räägitaks selles suures möllus, mis praegu toimub."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: