Marko Mäetamm: meil puudub kunsti lugemise võime, see on nagu hiina keel

Pärnu linnavolikogus arutati 17. septembril Läänemere kunstisadama teemadel, kuni EKRE liige Heldur Paulson võttis laiemalt ette nüüdikunsti ja väitis, et nendel töödel puudub igasugune väärtus. "Ringvaates" arutas nüüdiskunsti üle kunstnik Marko Mäetamm.

Nüüdiskunst on Mäetamme sõnul pidevas arengus. "Kunagi olid tööd väga väikesed, aga kui hakkasid tekkima galeriid, valdavalt Ameerikas, siis oli võimalik ka hiigelsuuri töid teha," tõdes ta ja rõhutas, et kõik on omavahel seotud.

"Kui sa midagi halvustad või ründad, siis sa kardad tundmatut," ütles ta ja nentis, et kaasaegne kunst on suurele osale inimkonnast raske pähkel. "Me tuleme kõik nõukogude ajast kuni teatud põlvkonnani välja ja minagi ei saanud lapsepõlves mingit kunstiharidust, meil puudub kunsti lugemise võime, see on nagu hiina keel, me ei saa mitte midagi aru, aga selle asemel, et aru saada, on palju lihtsam rünnata."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: