Suri metallikunstnik Elina Vainik

Elina Vainik
Elina Vainik Autor/allikas: Eesti kunstnike liit

Meie seast lahkus 85-aastasena Eesti kunstnile liidu liige, metallikunstnik Elina Vainik (15.06.1935–1.12.2020).

Elina Vainik sündis Peterburi lähedal Tuutari kihelkonnas Pajula ingerisoome külas, kus isa töötas tuletõrje ülemana. Peale Eestisse kolimist lõpetas Elina Vainik 1952. aastal Pärnumaal Väljaküla seitsmeklassilise kooli, seejärel jätkas õpinguid Tartu kunstikoolis aastatel 1952–1957 ning kõrgema hariduse omandas Eesti riiklikus kunstiinstituudis (ERKI), mille lõpetas 1963. aastal metallehistöö erialal.

Aastatel 1963–1979 elas Elina Vainik Leedus Vilniuses, kus töötas kunstikombinaadis Daile. Eestisse naasmise järgselt töötas Vainik aastatel 1979–1992 kunstiinstituudis metallehistöö õppejõuna ning seejärel vabakunstnikuna. 1967. aastal astus Elina Vainik Leedu Kunstnike Liidu liikmeks ning 1979. aastal Eesti Kunstnike Liidu liikmeks.

Elina Vainik on loonud pargiskulptuure, seinapannoosid, sepisvõresid ja lühtreid, dekoratiivplaate ning vähesel määral ka ehteid, peamised teosed on loodud metallplaadi kohrutamise tehnikas. Tema käekiri oli detailitundlik, käsitledes rahvuslikke motiive ning temaatikaid. Inimesena oli Elina Vainik tagasihoidlik, otsusekindel ja tahaplaanile hoidev. Sõbrad jäävad teda mäletama laia silmaringi ja äärmiselt sõbralikku ning lahke inimesena.

Elina Vainiku ärasaatmine toimub 11. detsembril Pärnamäe kalmistul lähikondsete ringis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: