Suri disainer Ene Ammer

Ene Ammer
Ene Ammer Autor/allikas: Eesti Kunstnike Liit

Meie seast lahkus kauaaegne Eesti kunstnike liidu, Eesti kujunduskunstnike ühenduse ja Eesti sisearhitektide liidu disainer Ene Ammer (29.05.1937-25.11.2020).

Peale keskkooli lõpetamist 1957. aastal pakuti Ene Ammerile tööd Tartu naha- ja jalatsikombinaadi kunstnik-dekoraatorina, tööd jätkus kümneks aastaks, mille kõrvalt alustas ta 1958. aastal ka õpinguid Tartu kunstikoolis. Ta lõpetas Tartu kunstikooli skrafiitoga söökla "Tempo" seinal. 1967. aastal liitus Ammer Tallinnas ERKI ettevalmistuskursustega huviga äsjaavatud tööstuskunsti eriala vastu. Kuni 1972. aastani õppis ta ERKI tööstuskunsti kateedris, töötades samaaegselt Tallinna leivakaubastu kunstnikuna ning suvel kunstnikuna Eesti etnograafiamuuseumi ekspeditsioonidel Muhus ja Vepsas.

Kunstifondi Tallinna Kunstitoodete Kombinaat vajas tellimusmahtude kasvades lisaks sisearhitektidele ka mitmekülgsete oskustega disainereid ning Ene Ammer sai üheks esimeseks kunstnik-disaineriks kujundustööde ateljees. Järgnes pikk loovtöö kuni Kunstitoodete Kombinaat ARS likvideerimiseni.

1979. aastal võeti Ene Ammer vastu Eesti kunstnike liitu. 1988.–1990. aastani töötas Ene Ammer üldlaulupeo kujundajana. Peale 1990. aastal Eesti Sisearhitektide Liidu loomist liitus loomeliiduga ka Ene Ammer. Lisaks erinevatele kujundustöödele 1990. aastatel oli Ene Ammer kunstiõpetajaks Kopli kunstikeskkoolis ja Kevade tänava laste kunstikoolis. Jäänud aktiivsest tööelust puhkusele, tegeles ta aastaid meeleolukate miniatuuride maalimisega.

Kolleegid kirjeldavad Ene Ammerit kui sõnakat, säravat ja rõõmsameelset, professionaalsuses järeleandmatut inimest.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: