Jaan Kaplinski 80. sünnipäeva tähistati virtuaalse konverentsiga

{{1611223560000 | amCalendar}}
Jaan Kaplinski
Jaan Kaplinski Autor/allikas: Ülo Josing /ERR

22. jaanuaril toimus MS Teams keskkonnas kirjanik Jaan Kaplinski 80. sünnipäevale pühendatud konverents "Luuletused on elanud maakeral juba eotseenist saadik".

Konverentsi avasid kultuuriministeeriumi, Tartu linna, kirjanike liidu ja kirjandusmuuseumi esindajate tervitussõnad ning Jaan Kaplinskile pühendatud virtuaalnäituse esitlemine.

Ettekannetega esinesid kirjandusteadlased Thomas Salumets, Arne Merilai, Tiina Kirss, Leena Kurvet-Käosaar, Mart Velsker, Ene-Reet Soovik, Märt Väljataga, Sirel Heinloo ja Joosep Susi. Kaplinski ökoloogilisest mõtlemisest kõneles ajaloolane Marek Tamm, kajasõnadest eesti ja hiina keeles keeleteadlased Jingyi Gao ja Karl Pajusalu. Marju Lauristini ja Sirje Kiini ettekanded olid pühendatud meenutustele kaugemast ja lähemast minevikust.

Konverents püüdis peakorraldaja professor Arne Merilai sõnul pakkuda uusi sissevaateid kirjaniku loomingusse ja mõttemaailma. "Kirjanik Jaan Kaplinski on suur eesti luuletaja, esseist ja mõtleja. Teda on tõlgitud paljudesse keeltesse ning tema looduslik maailmavaade on mõjutanud meid ja maailma."

Konverentsile järgnes mälestuse osa ja Tartu luuleteatri ja üliõpilaste kirjandusringi Ellips luulekava "Kaplinski tagasiminek". Luulet esitavad Aare Pilv, Arne Merilai, Helo Kaplinski, Kersti Unt, Kerstin Vestel, Lisanna Lajal, Marja Unt, Saara Lotta Linno, Siim Lill, Sirel Heinloo, Toomas Leppik. Video tagasid Janno Simm ja Kris Moor.

Konverentsi lindistusi on võimalik järelkuulata siin!

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: