Galerii: Draakoni galeriis avati Raul Kelleri näitus "Ideaalmaaillmad"

Draakoni galeriis avati Raul Kelleri näitus "Ideaalmaaillmad", kus on väljas möödunud aasta sügisel mööda Eesti inimeste kodus ringlenud rändnäitused.

Kolm sarnast rändnäituse komplekti on teostatud analoogfotograafias tuntud kontaktkoopia printsiibil kesk- ja suureformaadilistest negatiividest, mis magnetalusele liimituna toimivad külmkapimagnetitena. Igaüks, kelleni näitusekomplekt jõudis, sai võimaluse eksponeerida kodus vabalt valitud pildikogumit ja kuulata väikesest kaasaskantavast kõlarist näituse jaoks loodud helifooni.

Lisaks oli igal osalejal võimalus kaasapandud ühekordse mustvalge fotoaparaadiga teha üks näituseteemaline foto. Draakoni galeriis eksponeerib kunstnik kõiki kolme näitusekomplekti koos helifoonidega ning ühekordsetest kaameratest saadud fotoseeriat, mille pildistasid rändnäitusel osalejad ja mis õnnestus filmilt fotokeemiliselt paberile püüda.

Kolme fotoseeria aluseks on komplekt klaasnegatiive, mis pidid olema eksponeeritud kontaktkoopiatena külmkappidel 2020. aasta aprillis Draakoni galeriis. Tõenäoliselt 1920.–1930. aastatest pärit klaasnegatiivid kujutavad kopeerimisaluselt raamatutest pildistatud reprosid kunstist, filosoofiast, teoloogiast ja geomeetriast. Kui 2020. aasta monumentaalsed kevadsündmused lükkasid näituse toimumise aasta võrra edasi, otsustas autor näituse ümber pildistada, töötades sellega aasta jooksul ning suhtest leidnegatiividega sündiski fotoseeria "Ideaalmaaillmad / Perfect Wordls".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: