X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Pildid: Kersti Kaljulaid avas Madridis Eesti tänavafotograafia näituse

Eesti ja Hispaania diplomaatilise suhete 100. aastapäeva tähistamise raames avati 8. märtsil Madriidis Paseo de Recoletose tänaval vabaõhunäitus "Väljavaade - 100 aastat tänavafotograafiat Eestis". Näituse avamisel oli kohal ka president Kersti Kaljulaid ja Madridi linnapea Jose Luis Martinez-Almeida.

"Fotograafid, kes pildistavad tänavatel, ei hooma esmapilgul, millist ajaloolist rolli nad täidavad, lisaks tabavatele või jutustavatele hetkedele siin ja praegu, talletavad nad inimtekkelist kultuuri nagu moodi, arhitektuuri, inimesi või linnakultuuri laiemalt tuleviku tarbeks," sõnas Dokfoto keskuse kuraator Toomas Järvet ja lisas, et need 23 autorit, kelle abil nad näitusevaliku kokku panid, annavad loodetavasti vaatajatele aimu, kuidas 100 aasta jooksul on Eesti inimene ja tema tehiskeskkond muutunud.

Näituse kuraatorid on Airi Leon, Kristel Laur, Toomas Järvet ja Tanel Verk. Näitusele valitud tööd pärinevad 2020. aasta varakevadel välja kuulutatud avalikule üleskutsele vastanud fotograafidelt, fotomuuseumi kogust ja erakogudest. Näitus on sündinud koostöös Juhan Kuusi Dokfoto keskuse, Fotomuuseumi, MTÜ Eesti Tänavafotograafia, Ruido Photo ja Eesti Saatkonnaga Hispaanias.

Näitusega saab tutvuda Madridis alates 8. märtsist kuni 4. aprillinii, samuti 2021. aasta jooksul ka teistes Hispaania linnades. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: