Kultuuriportaali koroonaleevendus | Peeter Urbla kaheosaline film "Ma pole turist, ma elan siin"

Ma pole turist, ma elan siin
Ma pole turist, ma elan siin

Jätkame Tallinnfilmi rikkaliku pärandi vahendamist: sel korral tõstame esile Peeter Urbla 1988. aastal valminud kaheosalise mängufilmi "Ma pole turist, ma elan siin". Filmis astuvad üles Lembit Ulfsak, Madis Kalmet, Gita Ränk, Laine Mägi, Pille Pihlamägi, Heino Mandri jt.

Peeter Urbla esitab oma filmis küsimuse, mida küsisid 1980. aasatatel paljud eestlased: kui koduselt me tunneme ennast oma põliskodumaal? Režissöör võrdleb filmis ja selle kohta antud intervjuudes Tallinna "Lendava Hollandlase" laevaga, mis kodusadamata seilab maailmameredel. Lisaks Kuldar Singi filmimuusikale kõlab filmis ka Richard Wagneri "Lendav Hollandlane".

Filmil on kaks peategelast, üks neist kodutu intellektuaal ja boheemlane Feliks Kramvolt (Lembit Ulfsak), kes teenib oma kasinat elatist kütjana - tüüpiline vabamõtleja Eesti NSV 1970.-1980. aastatest. Teine on aga Mart Kangur (Madis Kalmet), kes surfab ligineva kapitalismitormi esimestel lainetel, ajades äri ja teenides vaheltkasu korterivahetustehingutega. Nüüd aga koidab uus algus ja uus aeg.

Esimene osa:

Teine osa:

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: