Järgmiseks aastaks planeeritud noorte laulu- ja tantsupidu lükkub edasi

2022. aastaks planeeritud noorte laulu- ja tantsupidu lükkub aasta võrra edasi. 13. noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juunist 2. juulini 2023 Tallinna lauluväljakul ja Kalevi keskstaadionil.

Laulu- ja tantsupeo sihtasutuse juhataja Margus Toomla sõnul on viimased poolteist hooaega olnud tervele kultuurivaldkonnale ning ka laulu- ja tantsupeo liikumisele väga keerulised, kuna ära on jäänud nii proovid kui ka kontserdid ja etendused.

"Laulu- ja tantsupeoks valmistumine eeldab üldjuhul kõike seda, mis viimasel aastal suuresti võimatuks on osutunud – kooride, orkestrite ja tantsurühmade koosharjutamist, suurtes maakondlikes eelproovides osalemist ning tihedat tööd peonädalal," ütles Toomla ja selgitas, et pikem ettevalmistusperiood leevendab oluliselt erinevate võimalike piirangute mõju laulu- ja tantsupeoks valmistuvate kollektiividele, sest aega repertuaari omandamiseks on rohkem.

XIII noorte laulu- ja tantsupeo repertuaar jõuab osalejateni 2021. aasta lõpus, registreerimine noortepeole algab septembris 2021. Laulupeo kunstiline juht on dirigent Pärt Uusberg, tantsupeo pealavastaja on Agne Kurrikoff-Herman ning rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin.

Kultuuriminister toetab Laulu- ja tantsupeo sihtasutuse otsust ning loodab, et piirangute leevenedes saavad trupid suvel taas kokku tulla ja väiksematel üritustel esineda. Ka laulu- ja tantsupeo rahastamine riigieelarvest lükkub aasta võrra edasi.

"Laulu- ja tantsupeo raha eraldatakse riigieelarvest, mida siis kultuuriministeerium igal aastal vahetult enne peoaastat taotleb. See jääb kahe miljoni kanti, ülejäänud kulu kaetakse nii sponsorrahadest kui ka piletitulust," ütles kultuuriminister Anneli Ott "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: