Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival lükkub augustisse

HÕFFi fännid rõõmustavad, et Haapsalust saab õudusfilmide Hapsalwood
HÕFFi fännid rõõmustavad, et Haapsalust saab õudusfilmide Hapsalwood Autor/allikas: HÕFF

Juuni algusesse planeeritud Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival lükkub edasi. Juunis jõuab vaatajate ette vähendatud veebiprogramm, kogu festival toimub 13. kuni 15. augustini.

"Kahjuks oleme sunnitud festivali pärast pikka kaalumist taas edasi lükkama," tõdes HÕFFi juht Helmut Jänes. Koroonaviirusega nakatumise oht on Jänese sõnul jätkuvalt suur ja täisväärtusliku festivali korraldamine tänase seisuga keeruline. "Üks asi on kinode avamine, teine asi suure festivali läbiviimine, millega kaasas käivad piirangud ei luba avaneda HÕFF-i fenomenil – seansside juurde kuuluval melul ja lahedal atmosfääril."

Ta avaldas lootust, et suve lõpuks on suur hulk inimesi juba vaktsineeritud ja olukord normaliseerumas, mis annab võimaluse ohutult korraldada ka õhtuseid ja öiseid seansse, sealhulgas välikino.

13. kuni 15. augustini jõuab Haapsalu kultuurikeskuses vaatajate ette ligemale 30 pikka õudus-, ulme- ja põnevusfilmi rohkem kui kümnest riigist, lisaks arvukalt üritusi. Samuti saab festivalile kaasa elada üle terve Eesti, sest osa programmist jõuab ka veebikino ekraanile.

Festival juhatab ühtlasi sümboolselt sisse Eesti kõige kuulsamale kummitusele – Valgele Daamile – pühendatud päevad, mis toimuvad Haapsalus 20.–22. augustini.

Küll saab 4. kuni 13. juunini PÖFFi veebikinos elada kaasa Euroopa lühikeste õudus- ja fantaasiafilmide konkursile, mille võitja hakkab kandideerima Melies d'Ori ehk Kuldse Meliesi nimelisele Euroopa parima fantaasiafilmi auhinnale. Mullusel, ainult veebis toimunud festivalil oli see üks populaarsemaid programme.

Samuti jõuab nendel kuupäevadel veebikino ekraanile väike valik pikki filme, Haapsalus avatakse aga Stanislaw Lemi sajandale sünniaastapäevale pühendatud näitused ning autasustatakse lapsi, kes osalesid innovatsioonikeskuse Innokas robootikakeskuse korraldatud robotite valmistamise konkursil.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali on tänavu edasi lükatud juba kaks korda. Algselt pidi see toimuma 30. aprillist 2. maini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: