HÕFF näitab veebikinos kultusfilmi "Madude oru needus" taastatud versiooni

"Madude oru needus" Autor/allikas: Kaader filmist

Augustisse lükkunud Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival näitab juuni alguses esimest korda digitaalselt taastatud kultuslikku seiklusfilmi "Madude oru needus". Filmi saab tasuta vaadata PÖFFi veebikinos, kus 4. kuni 13. juunini linastub väike HÕFFi eelkava.

Poola režissööri Marek Piestraki "Madude oru needus" valmis koostöös stuudioga Tallinnfilm ja tuli välja 1988. aastal, kogudes Poolas miljon ja Nõukogude Liidus 32 miljonit vaatajat. Eesti filmidest edestab seda populaarsuselt vaid "Viimne reliikvia" 44,9 miljoni vaatajaga.

Fantastiliste sugemetega seiklusfilm jutustab ekspeditsioonist saladuslikku Madude orgu, kus asub anum ainega, mis tõotab valdajale võimu maailma üle. Häbenematult Indiana Jonesi lugude motiive kasutava filmi edu tulenes paljuski toonase NSVL-i suletusest ja vaatajate ootusest hollywoodiliku meelelahutuse järele.

"Madude oru needuse" järgi on nime saanud ka Poola aasta halvimate filmide auhind Madu. Osaliselt Vietnamis filmitud linateose üheks kunstnikuks oli Priit Vaher, kes on seda rohkearvuliste dekoratsioonide tõttu nimetanud üheks oma kõige raskemaks tööks. Kaaskostüümikunstnikuna leiab autorite nimekirjast veel Kaisa Pärensoni ja heliloojana Sven Grünbergi, kelle muusikat Vene veebiportaalides siiani kiidetakse.

Eesti näitlejatest teevad kõrvalosades kaasa Tõnu Saar, Margus Tuuling ja Mikk Mikiver. 83-aastase Marek Piestraki tuntuim film on "Navigaator Pirx", mis võitis 1979. aastal Trieste fantastikafilmide festivalil peaauhinna. Eesti on kaastootnud kolm Piestraki filmi, ka 1993. aastal valminud põnevusfilmi "Saatana pisar". 2008. ja 2012. aastal külastas režissöör ka HÕFFi.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: