Margit Mutso pälvis perekond Kreisi arhitektuuripreemia

„Leonhard Lapin. Protsess“ esikas
„Leonhard Lapin. Protsess“ esikas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Arhitekt Margit Mutso pärjatakse 31. mail perekond Kreisi arhitektuuripreemiaga, auhinnaga tunnustatakse teda erinevate arhitektuuriteemaliste artiklite, telesaadete ning filmide eest.

Preemia määranud fondi nõukogu esimees Mart Kalm leidis, et on imetlusväärne, kuidas julge esinemisega Margit Mutso ei väsi ja jaksab hoida fookuses n-ö head arhitektuuri ja selle loojaid.

Perekond Kreisi fondi preemia on varem pälvinud Marika Lõoke (2019), Jiri Tintera (2018), Ingrid Ruudi (2017), arhitektid Andres Põime (2016), Katrin Koov (2015), Toomas Rein (2014), Ülevi Eljand (2013), Rene Valner (2012).

Perekond Kreisi Fond, mille asutas varalahkunud arhitektide Hanno ja Erki Kreisi ema Heljo Kreis, annab välja arhitektuuripreemiat eesmärgiga väärtustada Eesti arhitektuuris peavoolust kõrvalejäänud huviäratavaid ilminguid ja alternatiivseid praktikaid. See on esimene Eestis elava perekonna poolt loodud arhitektuuri toetav fond.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: