Legendaarne annab välja Mängupoi$$ Käru postuumse albumi

Mängupoi$$ Käru
Mängupoi$$ Käru "R.I.P." kaanepilt.

Reedel, 9. juulil ehk päeval, mil Brandon-Enrico Lebbin ehk Mängupoi$$ Käru oleks tähistanud 22. sünnipäeva, ilmub plaadifirma Legendaarne alt tema postuumne album "R.I.P".

Mängupoi$i seniavaldamata materjalist on kokku saanud album vendade Eskode eestvedamisel, kes suutsid Siim Nestori abiga leida vanalt kõvakettalt hulgaliselt sissesalvestatud lugusid ja demosid.

"Tundub, et väga vähesed olid tegelikult teadlikud sellest, kui suures mahus Brandon muusikat tootis ja kui andekas ta oli," märkisid Romet ja Raul Esko.

"Tundsime lausa kohustust tema eest see album lõpule viia, et kogu maailm kuuleks tema pärandit. Lisaks loodame sel viisil näidata Brandonile seda, kuivõrd tänulikud me oleme selle kõige eest, mida ta meile andnud on."

Eskod tundsid Brandonit ligi kümme aastat. "Ta oli meie parim sõber ja kindla peale kõige erilisem hing, keda kohata võiks. Ta ei olnud üldse tavaline – nagu ekstreemselt seiklusjanuline välgatus, mis maa peal ringi lendas," kirjeldasid vennad oma lahkunud sõpra.

"Pidevalt otsisime miskit uut, kuid tundus, et mingi hetk Brandon loobus piinlemast. Maailm oli tema paradiis ja samas põrgu. Kõige valusam on tagasi vaadata hetkedele, kus B-dawg vajas abi, kuid tema piin oli meile mõistmatu," tõdesid nad.

"Brandoni kummitus seisab mõnikord meie toas. Me ei saa teda enam kunagi näha ega puudutada, kuid see album, millest koos rääkisime, on viimne tänu tema välgatuse eest."

Brandoni esimesi muusikalisi katsetusi said Raul ja Romet kuulda põhikooli lõpus. Esialgu olid need lihtsalt lõbus ajaviide talle ja korralik naerutäis kõigile, kes kuulasid. Mingi hetk aga muutusid lood isegi nauditavaks ja sellest sai Brandoni elu. Välja hakkasid kujunema tema signatuur ja käekiri. Sõprade sõnul püüdles Brandon alati originaalsuse poole – ta ei tahtnud kunagi olla nagu keegi teine.

Mängupoi$i laulude sisu oli sõprade sõnul tihti helge ja unenäoline – täis kirevaid metafoore, mis tulenesid soovist põgeneda päriselust ja unistusest reisida kuskile Uus-Meremaale või kuskile troopilisse metsa.

"On ülimalt nauditav kuulata ja avastada sõnades mõnda peidetud metafoori või seiklust tema elust, mida ka meie oleme kogenud. Näiteks väljend "kõue sämmi" oli Brandoni salajane strippari nimi. Selle sai moodustada, siis kui paned kokku oma kodukoha tänava ja lemmiklooma nime," meenutavad Eskod.

"Eks Mängupoi$$ Käru kasutas ka võtteid ja nõkse, millega uue laine räppi tehakse, kuid ta ei kasutanud neid selleks, et teha midagi täpselt sellist nagu olemas on või nagu peaks, vaid mätsis asju sihikindlalt kokku nii, et see muusika oleks eristamatult tema oma, uudse kõlaga ning meie fantaasiatele ja muusikamaitsele värskust andev," selgitas muusikakriitik Siim Nestor.

"Tal õnnestus see väga hästi. Tänu oma erakordsele kujutlusvõimele ja meloodiaandele. See, mis ta teha jõudis, oli kahjuks vaid väga hea algus ühele lopsakale loometeele, mis võinuks meid ja teda ennast aastakümneid rõõmustada."

Mängupoi$$ Käru "R.I.P" ilmub 9. juulil nii digitaalselt kui ka hiljem vinüülil ja ka kassetil. Autentsuse säilitamiseks pole plaadile valitud lugusid ümber miksitud ning ka nende nimed jäid sellisteks nagu demodel algselt kirjas. Digiversioon koosneb kümnest palast, vinüülil on aga lisaks lood "100 käristatud wokid" ja "tüdruk, raha, roheline" ning kassetile leidis oma tee "palju õnne".

Osa plaadi tulust annetatakse MTÜ-le Peaasjad, mis tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varajase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega ühiskonnas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: