Vennad Eskod äratasid uues videos Mängupoi$$ Käru taas ellu

Vennad Eskod ja Mängupoi$$ Käru.
Vennad Eskod ja Mängupoi$$ Käru. Autor/allikas: pressimaterjalid

Filmirežissööridest vennad Raul ja Romet Esko ehk Eskobros said valmis video Mängupoi$$ Käru loole "Kuller". Kuna räpparit enam siinilmas pole, pidid Eskod oma sõbra süvavõltsingu (inglise keeles deepfake) abil korraks taas ellu äratama.

"Nii väga armastasime seda tüüpi, kellega kunagi hüvasti jätta ei saanud. Pidime ta hauast äratama, et lõpule viia viimane muusikavideo, mille ta tundmatule tüdrukule oli pühendanud," rääkisid Eskod. "Mäletame siiani õhtut, kui Brandon "Kulleri" demo meile lasi – see oli ta kõige tundelisem lugu, mille muusikavideo pidi tulema legendaarne!"

Aasta pärast Brandoni lahkumist oli vendadel pidevalt kukil koorem Mängupoi$$ Käru albumist ja "Kulleri" lüürika peas kummitamas. "Üks hetk komistasime tõusva räpitähega Lil Till suhtlema ning ta saatis meile kaveri, mille oli samale loole teinud. Uskumatu oli kuulda Mängupoi$$-i koos Tilliga ühes loos, teades, et teda ennast enam polnud. Kui kutsusime ühel päeval Vincenti enda juurde vokki sööma, oli saatus otsustanud, et teeme selle muusikavideo ära."

Eskode jaoks oli selge, et Brandonit on vaja visuaalselt videos näha ja seetõttu otsiti spetsialisti, kes looks nende sõbrast 3D-mudeli. "Geniaalne Marko Post FrostFX stuudiost haaras kohe ideest kinni ja arvas, et süvavõltsinguga tuleks asi veelgi võimsam. Meie arvuti on jätkuvalt täis kaadreid Brandonist ning nende filmiduublite, vlogide ja muusikavideote katsetuste põhjal saigi Marko surnu taas ellu äratada," selgitasid Eskod.

Siiski oli vaja kehadublanti, kellele nägu asetada. Appi tuli poiste kunagine koolikaaslane Karl Poll, keda juba varemgi Brandoni teisikuks oli peetud.

Videos on Brandon-Enrico Lebbini ehk Mängupoi$$ Käru kehadublant Karl Poll (vasakul enne ja paremal pärast süvavõltsingut). Autor/allikas: pressimaterjalid

"Kulleri" videosse on kogutud palju jälgi, mida Mängupoi$$ endast maha jättis – videost käivad läbi raadio kaelakee, mille Brandon 7. klassis 80 krooni eest oli ostnud, Eskode esimeses filmis "Kõik koletised on väljamõeldud" kantud roheline jakk ja graveeringuga kokanuga, mis pärineb ajast, mil ta õppis Tallinna teeninduskoolis. Sümboolselt on visuaali paigutatud Brandoni lemmikkommid ja kurikuulsa karrileiva retsept.

"Kuigi kõndisime kogu ideega moraalsuse ääremaal, tuli video otse südamest. Ka legendaarne Genka uskus meisse ning andis mehise panuse, et video valmiks. Jätkuvalt on valus, aga see seiklus andis meile tunde nagu oleks korra veel Brandoniga hänginud," sõnasid Raul ja Romet.

Video taustal võib paljudes kaadrites märgata kajakat ning guugeldades avastas Raul, et paljudes kultuurides on kajakas elu ja surma vahelise ülemineku sümbol. "Näiteks, kui inimene või loom sureb, saadetakse ta kajaka abil sageli teispoolsusse. Seega lind sümboliseerib meie hüvastijättu oma parima sõbraga – laseme tal nüüd minna."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: