PÖFF Shortsi võistlusprogrammides näeb ka tuntud filmitegijaid

Oscar Isaac mängib lühifilmis
Oscar Isaac mängib lühifilmis "Kirjasaal" Autor/allikas: Kaader filmist

Lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts on üle 4200 esitatud filmi hulgast valinud kahte rahvusvahelisse võistlusprogrammi 98 linateost.

"PÖFF Shortsi rahvusvaheline lühifilmivõistlus rabab meid talendiga, stiilide ja žanrite valik on lai: tumedad draamad, lõbusad komöödiad ja kõrvalepõiked maagilisse realismi," tunnistab lühifilmide programmijuht Laurence Boyce.

Mitmekülgsest kavast leiab lisaks uutele talentidele tuttavaid nägusid hiljutistest Hollywoodi kassahittidest. Taani režissööri Elvira Lindi lühifilmi-Oscaritele nomineeritud "Kirjasaal" (USA, 2020) toob Shortsile Oscar Isaaci ("Düün", "Tähesõjad") heatahtliku vanglaametnikuna, kes satub enesele ootamatult ühe kinnipeetava isiklike afääride keerisesse.

Briti filminäitlejatest teeb kõrvalrolli Ben Whishaw ("007: Surm peab ootama") filmis "Õnnelik vedamine" (Suurbritannia, 2021) ning lühidraamas "Roy" (Suurbritannia, 2021) astub nimitegelasena üles David Bradley ("Harry Potter", "Troonide mäng").

Nimekaid staare on ka rahvusvahelises animavõistluses. "Programmis on esindatud kaasaegse animatsiooni uusimad trendid ja värsked tugevad filmid väljakujunenud autorite põlvkonnalt," tõdes Shortsi animaprogrammi juht Vassilis Kroustallis.

Võistlevate animarežissööride seas on Oscarile nomineeritud ja mitmekordne BAFTA-võitja Joanna Quinn komöödiaga "Kunstiafäärid" (Suurbritannia, Kanada, 2020), mis võitis hiljuti Cermont-Ferrandi filmifestivalil, ning Marta Pajek auhinnatud triloogia viimase filmiga "Võimatud kujud ja teisi jutte I" (Poola, Kanada, 2021).

Shortsile naaseb maailmaesilinastusega eelmisel aastal PÖFF Shortsil žürii poolt mainitud Leonid Shmelkovi uus ekstsentriline komöödia "Kurgid" (Venemaa, 2021), mille peategelaseks on fotograaf, kes hakkab nägema kõiki asju kurkidena.

 Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 16.-24. novembrini. Filme saab vaadata nii kinosaalis kui virtuaalselt PÖFFi veebikinos. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: