Kinodesse jõuab Soome-Eesti põnevusfilm "Omerta 6/12"

Kaader Soome-Eesti põnevusfilmist
Kaader Soome-Eesti põnevusfilmist "Omerta 6/12", mis valmis 2021. aastal samuti Film Estonia tagasimakseprogrammi toel. Autor/allikas: Antti Rastivo

Alates 19. novembrist jõuab kinodesse Soome-Eesti koostööfilm "Omerta 6/12", mis on suurelt osalt üles filmitud Eestis.

Tegu on Soome kirjaniku Ilkka Remesi menuraamatul "6/12" põhineva filmiga, mis räägib Euroopa erioperatsioonide grupi Omerta operatsioonist. Lugu hakkab hargnema, kui Serbiast pärit rünnakrühm teeb Soome iseseisvuspäeval, 6. detsembril Soome presidendile atentaadi. Pantvangideks võetakse hulk auväärseid külalisi.

Julgeolekuteenistuse ametnik Max Tanner (Jasper Pääkkönen) on pantvangikriisi läbirääkija ja peagi saab selgeks, et terrorirünnaku peamine sihtmärk on plaan Euroopa julgeoleku destabiliseerimiseks. Tanner peab tegema julgeid ja valusaid otsuseid, et välja selgitada, kes on rünnaku taga. Ohus ei ole mitte ainult inimelud, vaid kogu Euroopa tulevik.

Filmi režissöör on Aku Louhimies, operaator Mika Orasmaa, kunstnik Kaisa Mäkinen. Üles astuvad Jasper Pääkkönen, Nanna Blondell, Sverrir Gudnason, Juhan Ulfsak, Mirtel Pohla, Märt Pius, Priit Pius jpt. 

"Mul on loomulikult äärmiselt hea meel, et film jõuab Eestis kinodesse samal ajal, kui see Soomes esilinastub. See oli mastaapne ettevõtmine ning suur väljakutse nii filmimeeskonnale kui ka näitlejatele. On tore seda ka laiemalt Eesti publikuga nüüd peatselt jagada. Film on üles võetud enamalt just Eestis, võttekohad olid nii Tallinnas, Tartus kui ka Narvas," ütles filmi produtsent Evelin Penttilä.

"Omerta 6/12" tootjateks on Soome produktsioonifirma Cinematic,  filmi produtsendid on Antti J. Jokinen, Sirkka Rautiainen, Mikko Tenhunen, Evelin Penttilä.

Film ning samanimeline telesari valmivad kaastootmises Stellar Filmiga Eestist. Toetajad on Soome Filmifond, Business Finland, Film Estonia cash-rebate, Viru Filmifond ja Tartu Filmifond. Filmi levitab Estinfilm.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: