Video: Jaan Aru mõtlusõhtu inimmõistuse keelest

Kolmapäeval sai ERR-i kultuuriportaalist jälgida mõtlusõhtut, kus Jaan Aru rääkis inimmõistuse keelest. Vestlus jõudis vaatajate ette Eduard Vilde muuseumist Vilde elutoast.

Mis teeb meid erinevaks teistest loomadest ja tehisintellektist? Näib, et meie ajus jookseb pisut teistmoodi programm: inimmõistuse keel. Inimaju keel võimaldab erinevates ajudes jõuda maailma muutvate kunstiteosteni, uute äri-ideedeni, teadusavastusteni. Vahel toob see programm aga kaasa ka paksu pahandust, kui inimeste ajud "avastavad" asju, mida maailmas tegelikult ei eksisteeri.

Mõtlusõhtute sari sai alguse 2019. aastal, et rääkida keelest mitmetähenduslikuma nurga alt. Teame, et meie keel on üks olulisim rahvusväärtus, seda tuleb hoida ja arendada. Lisaks eesti keelele ümbritseb meid igapäevaselt aga ka mitmeid teisi "keeli", mille valdamine aitab märgata, kuulata, taibata, luua suhteid. Neis on midagi universaalset, aga ka meile, eestlastele omast.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: