"Kupee nr 6" kandideerib Euroopa parima filmi tiitlile

"Kupee nr 6" Autor/allikas: Kaader filmist

Eesti osalusega mängufilm "Kupee nr 6" võistleb tänavusel Euroopa filmiauhindade jagamisel kolmes kategoorias, kandideerides ka aasta parimaks filmiks.

Peaosalised Seidi Haarla ja Juri Borissov kuulutati oma rollide eest parima nais- ja meesnäitleja preemia nominentideks.

Euroopa tänavuse parima filmi kategoorias võistlevad "Kupee nr 6" kõrval mängufilmid "Isa" (režissöör Florian Zeller), "Quo vadis, Aida?" (režissöör Jasmila Žbanić), "Jumala käsi" (režissöör Paolo Sorrentino) ning Cannes'i filmifestivali peapreemia pälvinud "Titaan" (režissöör Julia Ducournau).

Euroopa Filmiakadeemia teeb võitjad teatavaks 11. detsembril pidulikul auhinnatseremoonial Berliinis.

"Kupee nr 6" võitis tänavuse Cannes'i filmifestivali grand prix', järgnesid menukad linastused rahvusvahelistel filmifestivalidel, sh Torontos, São Paulos, Londonis, Karlovy Varys, Vancouveris, Busanis, Valladolidis, Jeruusalemmas, Helsingis, Zürichis ja mujal.

Võitudest väärib esile tõstmist parima rahvusvahelise filmi preemia Jeruusalemma filmifestivalil ning Ida-Euroopa mõjukama Cottbusi filmifestivali publikupreemia.

Film on esitatud ka võõrkeelse filmi Oscarile ning Briti indie-filmide BIFA auhinnapeol parima rahvusvahelise filmi preemiale.

Eestis näeb filmi esimest korda 23. novembril, kui see linastub väljaspool võistlusprogrammi Pimedate Ööde filmifestivalil.

Tunnustatud Soome režissööri Juho Kuosmaneni Eesti stsenaristidega – Andris Feldmanise ja Livia Ulmaniga – kahasse kirjutatud "Kupee nr 6" viib vaataja südamlikule teekonnale läbi trööstitu talvise 1990. aastate Venemaa.

Moskva ülikooli tudeng Laura (Seidi Haarla) pageb oma ummikusse jooksnud suhte eest rongiga Murmanskisse, et viia täide ammune unistus. Puupüsti täis rongis peab ta jagama kupeed lihtsa kaevuri Ljohaga (Juri Borissov). Laura ettekujutus reisist kui rahulikust eneseotsingust puruneb juba esimesel õhtul, mil tahumatu kupeekaaslane end purju joob. Konfliktist pole pääsu, ent peagi avastavad kupee number kuus asukad, et on oma üksilduses sarnasemad kui nad oleksid arvata osanud. Mõrkja huumoriga vürtsitatud kohtumine polaarjoone taha suunduvas rongis muudab nende mõlema maailma jäädavalt.

Film valmis Soome, Eesti, Venemaa ja Saksamaa koostöös.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: