Siim Raie lahkus muinsuskaitseametist kultuuriministeeriumi soovil

{{1638267480000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie teatas esmaspäeval, et lahkub ametist. Ametikohalt lahkumine ei olnud küll Raie plaan, kuid ta oli ministeeriumi ettepanekuga nõus.

Siim Raie sõnul tuli otsus lahkuda kokkuleppel kultuuriministeeriumiga. "Jõudsime järeldusele, et muinsuskaitseamet vajab värsket verd ja uut juhti," ütles Raie.

"Hetkel see päris minu plaan ei olnud, aga ma olen selle plaaniga siiski päri."

Ta märkis, et kuigi lahkumine oli seotud kultuuriministeeriumiga, ei ole sellega otseselt seotud kultuuriminister. "Kultuuriministriga ei ole siin suurt pistmist olnud. Ei endise ega praegusega."

Muinsuskaitseametit on Raie juhtinud seitse aastat. "Nüüd on võib-olla saabunud teistsugune periood, mis vajabki võib-olla teistsugust juhti," sõna Siim Raie.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Merilin Piipuu sõnul arutleti koos Raiega tema tuleviku, motivatsiooni ja eesootavate väljakutsete üle. "Otsustasime, et ametil on vaja uut hingamist, verd ja nägu." Küsimuseks on Piipuu sõnul, kuidas viia amet näoga inimese ja omaniku poole. "Kuidas me kõik Eestis väärtustaksime kultuuripärandit, tahaksime seda hoida ja mida selleks teha," lausus Piipuu.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: