Tõnu Õnnepalu teosest "Palk": mul ei olnud seda esialgu plaanis avaldadagi

Foto: ERR

Kultuurisaates "OP" sõnas kirjanik Tõnu Õnnepalu, et kui tema värske teos "Palk" oleks olnud läbi ja lõhki tume, poleks ta seda lõpuks välja andnudki.

Tõnu Õnnepalu ütles, et 2021. aasta on olnud hästi pikk ja hea. "Palju on juhtunud, aga kui ma hakkaksin rääkima, mis on juhtunud, siis nagu polegi midagi, aga ilus aasta on olnud, ilus elu," tõdes ta ja lisas, et see, et tal korraga kaks raamatut välja tuli, on juhus.

"Mul ei olnud plaaniski avaldada kahe aasta vanust talvepäevikut (raamat "Palk", toim.), ta kuidagi jäi pooleli ja sinna ta jäi, aga nüüd sellele tsitaadiraamatule "Viimane sõna" eessõna kirjutades ma ta sealt arvutist avastasin ja raamatu avaldamise hoos ja avaldamise energias leidsin, et oh, see on ka ikkagi raamat," selgitas ta ja lisas, et sellele teosele tuli lihtsalt lõpp kirjutada.

Õnnepalu sõnul on "Palk" kaotuse raamat. "Kindlasti ei ole ta läbini must, kui ta oleks selline, siis ma poleks teda välja andnud, aga kuna ma olin talle võimeline kirjutama järje ja lõpu, kus ma saan kõigele praegusest hetkest tagasi vaadata, siis ma leidsin, et see kogemus väärib jagamist."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: