ARS-is avati Lembe Rubeni näitus "Distants"

Vaade näitusel
Vaade näitusel "Distants" Autor/allikas: Lembe Ruben

Tallinnas ARS-i projektiruumis saab 7. veebruarini näha graafik Lembe Rubeni näitust "Distants".

Teoses on oluline koht sellel, mida ei ole. Tervik kujuneb pausidest rütmide vahel, aga ka ärajäänud kihtidest, sõrendatud struktuurist - jäävad vaid vihjed. Oluline on struktuuri puuduv osa, mis paneb fantaasia tööle.

"Distants" Autor/allikas: Lembe Ruben

Kunstis kohtuvad loov vaim ja inspireeriv elunähtus, universumis kohtuvad aatomid, mis loovad uut struktuuri. Erinevad vaatenurgad (kihid) moodustavad erineva tihedusega mustreid. Kahe väga lihtsa struktuuriga pinna kihiti asetamisel tekib väga keerukaid uusi struktuure. See ongi igasuguse loomise ime – struktureerida mateeriat nii, et tekiks uus imekspandav väärtus.

Distantsi muutus objektide vahel tekitab erinevaid ruumilisi maailmu - olukordi ja elusituatsioone. Distants on seoses pandeemiaga saanud uue tähenduskihi. On loodud uus reaalsus. Viirusosakeste tiheduse ja kontsentratsiooni muutused loovad uusi struktuure, uusi distantse.

Distants ehk tühjus on terviku põhiolemus - tulemuse määrab tihedus ehk objektide vaheline eimiski. Tervik tekib tänu tühjusele.

"Distants" Autor/allikas: Lembe Ruben

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: