Kumu eriseansil näeb Pärnu filmifestivali võidutöid

Kaader filmist
Kaader filmist "Inimene ja kaamera".

Kolmapäeval, 26. jaanuaril näeb Kumu ja Pimedate Ööde filmifestivali (PÖFF) korraldatava kultuuriteemaliste filmide sarja "Kumu dokumentaal" raames 2021. aasta Pärnu filmifestivali võidutöid.

Mida te teeksite, kui avaksite koputamise peale koduukse ja leiaksite end ootamatult filmikaamera eest? Just nõnda juhtub tavaliste inimestega Hollandi režissööri Guido Hendrikxi filmis "Inimene ja kaamera" (A Man and a Camera), mis jõuab vaatajate ette kolmapäeval Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas.

A man and a camera - teaser from Square Eyes on Vimeo.

Kumu eriseanss on pühendatud 2021. aasta Pärnu filmifestivali auhinnafilmidele ja lisaks "Inimesele ja kaamerale", mis võitis grand prix' , linastuvad parim lühifilm, Saksa režissööri Lutz P. Kayseri "Uuringud Huningues. Basel ehk Magamise puu" (Etudes à Huningue / Bâle ou l'Arbre pour Dormir) ja parim tudengifilm, Poola režissööri Adam Buka "Komeet" (Kometa).

Esimene neist mõtiskleb Philip Glassi muusika saatel selle üle, miks linnuparved taevasse enneolematuid mustreid joonistavad, teine üritab aga mõõta emaarmastuse suurust, jälgides suures kortermajas elavat perekonda, kus on juba viis last ja kuues kohe tulekul.

Kolmapäeval, 26. jaanuaril kell 18 Kumu auditooriumis toimuva seansi juhatab sisse Pärnu filmifestivali juht Mark Soosaar.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: