Marek Tamm: Andrei Ivanovi painajalikku maailma on lihtne ära kaduda

Eestivene kirjanikul Andrei Ivanovil ilmus äsja uus romaan nimega "Õuduste teater". Selle andis välja kirjastus Varrak Veronika Einbergi tõlkes. Kultuuriteadlase Marek Tamme sõnul suudab Ivanov luua painajaliku, kohati psühhedeelse ja heitliku maailma, millesse on lihtne ära kaduda.

"Õuduste teater" kuulub Ivanovi uude romaanitsüklisse, mille proloog ilmus mullu Loomingu Raamatukogus pealkirjaga "Untermensch". Romaanitsükkel räägib eestivenelaste elust tänapäeval.

Ajaloolase ja kultuuriteadlase Marek Tamme sõnul on raamat sellisena ka väga põnev ja unikaalne materjal ka Eesti lugejale saamaks aimu eestivene ühiskondlikust ja ka kultuurielust.

"Sellest elust, mis on ju paralleelne maailm, millega me iga päev kokku ei puutu. Aga muidugi nagu iga Andrei romaaniga, teeb sellegi romaani eripäraseks stiil, millega ta selle maailma loob," kirjeldas ta "Aktuaalsele kaamerale".

"Selline painajalik, kohati psühhedeelne, heitlik maailm, millesse on lihtne ära kaduda ja raske välja saada, ja sellisena on ta ka kirjandusteosena väga haarav ja võrratu."

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: