Valter Soosalu tutvustab kontserttuuril publikule harpejji't

Foto: Eric Kammiste

Valter Soosalu mängib sel nädalal toimuvatel kontsertidel Eesti publiku jaoks uudset pilli harpejji't. Kontsertidel astub Soosalu üles koos Estonian Cello Ensemble'iga.

Ameerika heliinseneri Tim Meeks 15 aastat tagasi leiutatud elektrooniline klahvpill harpejji on muusikariist, mis kõlab kõrvale kui klaveri ja kitarri sümbioos.

"Ta asub oma iseloomult ja mänguvõimalustelt üllatavalt täpselt basskitarri, kitarri ja klaveri maalima vahel. See puudutab nii hääli, mida selle pilliga teha saab kui ka mänguvõimalusi. Et sa oled küll keelpillimängija, aga veidi mõtled klahvpillimängija sarnaselt," kirjeldas Soosalu pilli.

Kontserttuurile läheb Soosalu koos Estonian Cello Ensemble'iga. "Harpejji ja tšellod sobivad väga hästi kokku, kuid pillide valik ei olnud minule nii primaarne, vaid Estonian Cello Ensemble'i muusikud on need, kellega mulle meeldib koos musitseerida," tõdes Soosalu.

Ansambli Estonian Cello Ensemble ja Valter Soosalu kontserdid toimuvad 7. märtsil Jõhvis, 8. märtsil Tallinnas, 9. märtsil Tartus ja 12. märtsil Pärnus.

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: