Noorsooteatris etendub Gogoli "Sinel"

"Sineli" proov Autor/allikas: Andres Roosileht

Eesti Noorsooteatris esietendub 10. aprillil Nikolai Gogoli tekstil "Sinel" (1842) põhinev lavastus Daniil Zandbergi nägemuses, kus näitlejad sõnu ei kasuta.

""Sineli" vormi dikteerib teos ise, selles puuduvad dialoogid," rääkis lavastaja Daniil Zandberg. "Tahan kogu rõhu suunata kangelase sisemisele ümberkujunemisele. Sõnu pole vaja, siin on oluline, mida kangelane teeb ja mida ta ei tee, seda saab edasi anda ilma sõnadeta."

Zandbergi sõnul on tegemist tänapäeval vägagi ajakohase looga sellest, kelleks inimene võib jõu kasvades saada ja sellest, mida teeb inimene siis, kui pole enam ühtki piirangut.

"On äärmiselt oluline rääkida, kuidas mõjub meile agressioon," ütles Zandberg. "Sageli suhtume inimesesse lähtudes sellest, millist vormi või sinelit ta kannab, milline on ta staatus ja positsioon, ega pane tähele, mis peitub kehakatte all tegelikult. Lavastus on sellest, kuidas inimene iseennast reedab, et paista teistele parem ja tugevam, kui ta tegelikult on."

Etenduses mängivad Anti Kobin, Getter Meresmaa, Jevgeni Moissejenko, Steffi Pähn ja Taavi Tõnisson.

Vene teatri näitleja Daniil Zandbergi lavastajadebüüt oli 2019. aastal esietendunud "Vasjake", mis on muuhulgas valitud ühena viiest esindama Eesti visuaalteatrit Balti visuaalteatri esitlusfestivalil maikuus.

Toimetaja: Anna Luther

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: