Edgar Tedresaar: teen väga ökoloogilist maalikunsti

Tartu Kunstimajas on avatud kolm uut näitust, kus saab näha saab nii maalikunsti, digitaalset, illustratiivset kui ka skulpturaalset kunsti. Üks kunstnikest, Edgar Tedresaar tutvustas unikaalset upcycling tehnikat, mida tema maalikunstis kasutab.

Kunstimaja suures saalis näituse avanud Edgar Tedresaar püüab panna vaatajaid mõtlema oma igapäevaste harjumuste ja nende mõju üle, võttes fookusesse inimeste sõltuvuse maavaradest.

Kunstnik Tedresaar rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et näituse külastajad võiksid süveneda koordinaatidesse, mis viitavad konkreetsetele kohtadele maakeral. Oma töödes kasutab ta unikaalset upcycling tehnikat.

"See on minu enda välja töötatud tehnika, kus ma kasutan erinevaid kangatükke ja ma panen need kokku ja vormin sedaviisi nagu ma ise soovin," tutvustas Tedresaar. "Tegemist on väga ökoloogilise maalikunstiga," lisas ta.

Illustratiivse kunsti on toonud näitusesaali Marge Nelk ning skulptuure, joonistusi ja fotosid Saksamaa kunstnik Uwe Schloen.

"Marge Nelk teeb väga fantaasiaküllaseid digitaalseid kollaaže, mis on eeldatavasti paljudele vaatajatele tuttavad juba raamatu illustratsioonidest," tutvustas Tartu Kunstimaja projektijuht Peeter Talvistu.

Monumentaalgaleriist leiab sakslase Uwe Schloeni tööd. "Tema on Tartus käinud juba 20 aastat," rääkis Talvistu ja lisas, et Schloeni kunstitööd on inspireeritud just külastustest Tartusse ning ta edastab neid humoorika vaatevinkli abil.

Näitused on avatud 5. juunini.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: